Čtvrtek

19. května 2022

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Setkáváme se s různými tlaky, říká Jakub Kašpar z Krkonošského národního parku

8. 2. 2022

„To by ses divil, jak různí investoři v Krkonoších zkouší různé cesty. Od toho, že v minulosti musel ředitel parku vysvětlovat premiérovi, proč jsme něco nepovolili, nebo že nám vyhrožují žalobami. Zkrátka, setkáváme se s různými tlaky,“ říká náměstek ředitele Krkonošského národního parku Jakub Kašpar v podcastu Vrchlabinek s moderátorovi Petrovi Ticháčkovi a okamžitě dodává: „Pokud si myslíte, že někdo na správě parku vzal úplatek, je jediná cesta trestní oznámení. Jsem v parku už 12 let a neznám jediný případ, kdy by se jakýkoliv podobné obvinění zakládalo na pravdě."

„Naší komunikační chybou vůči veřejnosti byla výstavba ´skály´ u Kláštera, lidi to zjistili ve chvíli, kdy stavební firma sundala plachty. Každopádně ta architektura má svůj význam a svou logiku,“ říká k diskutabilní rekonstrukci muzea.

Jak se KRNAP srovnává s nenávistnými reakcemi na jejich adresu? Proč povolil kontroverzní stavbu na Horních Mísečkách? Bude park nějak redukovat masivní návštěvnost našich nejvyšších hor? To a mnohem více se dozvíte v otevřeném video rozhovoru Vrchlabinek s Jakubem Kašparem.

Petr Ticháček
redakce@vrchlabinky.cz