Úterý

4. srpna 2020

Nyní

13°

Zítra

19°

Svátek má

Theatrum Kuks aneb Baroko tak, jak ho nečekáte

Dva festivalové passy (v hodnotě 4200 korun) opravňující ke vstupu na všechna představení a dvanáct voucherů na vstupenky na jedno představení dle vlastního výběru (mimo slavnostního zahájení). To jsou výhry, které můžete získat v naší soutěži na multižánrový festival barokního umění Theatrum Kuks. Letošní ročník proběhne od 19. do 23. srpna a ponese se v tématu boje a vítězství.

Festival Theatrum Kuks nabízí barokní a barokem inspirované umění v kulisách kukského areálu a okolí. Navazuje na tradici Kuksu jako hudebního, divadelního a uměleckého centra evropského významu. 

Festival jako obvykle připravuje hudební vystoupení s barokními melodiemi v podání souborů Capella Ornamentata, Akademie staré hudby Brno, Pro Arte Bohemica či Delizie Musicali. Divadelní program láká kromě premiérové hry také na „mysliveckou romanci“ s akrobatickými čísly Lov od uskupení Bratři v tricku & Holektiv, operní inscenaci La Psiche odehranou festivalovou stálicí Ensemble Damian nebo na nevšední taneční vystoupení Andreji Miltnerové přímo v hrobce hraběte Šporka.

Těšit se můžete také na land-artovou instalaci, prohlídku nové galerie, literární a taneční workshop a dokonce i Braunovy sochy ve virtuální realitě. Více informací o festivalu se dozvíte ZDE.

Soutěžní otázka: V rámci doprovodného programu festivalu Theatrum Kuks můžete letos nahlédnout i do nově otevřené galerie…