Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

To byl comeback! Eva Vrabcová Nývltová splnila olympijský limit

31. 5. 2021

page.Name
První start v maratonu po zdravotních problémech a mateřské pauze dopadl pro běžkyně Evu Vrabcovou Nývltovou fantasticky. Pětatřicetiletá vytrvalkyně zaběhla v neděli při maratonu v Praze čas 2:27:07, čímž si zajistila start na olympijských hrách v Tokiu.

„Je neskutečné, že se můžu zúčastnit pátých olympijských her. Uvidíme, jak to všechno dopadne, ale jsem za to nesmírně šťastná,“ radovala se Vrabcová-Nývltová v cíli před kamerami České televize.

Na okruhové trati v centru hlavního města měly české běžkyně poslední šanci zaútočit na limit mezinárodní federace 2:29:30. Trutnovská rodačka žijící v Hradci Králové ho překonala o bezmála dvě a půl minuty a doplnila tak do trojice již kvalifikované české maratonkyně Marcelu Joglovou a Terezu Hrochovou.

„Vůbec jsem to nečekala, jsem za to strašně šťastná. Bála jsem se, že jsem to přepálila. Přepočítala jsem kola a jedno navíc mě trochu zaskočilo, ale v tom posledním jsem dokázala zabrat. Tři roky bez závodů a jsem zpátky,“ nechala se slyšet bývalá běžkyně na lyžích, která se může chystat na páté olympijské hry.

Bronzová žena z mistrovství Evropy v roce 2018 v Berlíně, kde tehdy korunovala zisk medaile českým rekordem, zaostala za svým národním maximem jen o 36 sekund a v rámci mistrovství republiky získala také český titul. V týmovém závodě, ve kterém soutěžily čtyři špičkově obsazené týmy profesionálních běžců pod vedením českých celebrit v ulicích české metropole, obsadila maminka roční Adélky šesté místo.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek