Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Na Para se poběží půlmaraton, jako atrakce přijede kamion lyžařů

6. 6. 2022

page.Name
Už tento víkend, v neděli 12. června, se poběží 9. ročník Hitachi Energy Trutnovský půlmaraton. Závodníky a fanoušky po dvou letech opět v červnovém termínu čeká zázemí závodu v trutnovském lesoparku na Paradráze. Jistotou je i pěkné prostředí v samém srdci trutnovského lesoparku.

Závodníci se mohou těšit na zajímavý lehce členitý pětikilometrový dlouhý okruh. Z délky tratí si vybere opravdu každý – od 5 km, 10 km až po opravdovou zkoušku na 21 km. Ti, co dávají přednost týmové atmosféře, mají možnost poskládat smíšenou štafetu 4 x 5 km s minimálně jedním mužem nebo ženou.

I letos pořadatelé z Kasper Swix – Teamu počítají s vypsáním prémie 1 500 Kč za překonání traťového rekordu na půlmaratonu v mužské i ženské kategorii. Všichni mladí závodníci na dětských tratích 100, 400, 800 a 1600 metrů budou za své úsilí odměněni drobnými dárky a účastnickou medailí.

„Poslední ročníky jsme se zaměřili zejména na doprovodný program, kde si vybere skutečně každý. Po loňském úspěchu opět přivítáme zástupce z Českého biatlonového svazu, kteří dorazí se stánkem, ve kterém se bude střílet z laserových pušek. Letošní novinkou ovšem bude servisní kamion českých běžců na lyžích a všichni tak budou moci nakouknout do kuchyně servisního týmu,“ prozrazuje ředitel závodu Stanislav Opočenský.

Tradiční doprovodný program zůstává jinak beze změny a proběhne v režii agentury Vosa a vzpomínkové foto si bude moci pořídit ve stánku s fotokoutkem u FotoŠálek. O občerstvení se tradičně postarají Sladký Tečky včetně výborného piva Trautenberk a produkty Enervit na občerstvovací stanice dodá firma Vitar. Běžečtí „fajnšmekři“ jistě ocení možnost otestování špičkové běžecké obuvi On ze Švýcarska.

„Všechny zájemce nabádáme k přihlášení předem, abychom předešli zbytečným frontám při prezenci, což je výhodné i pro vaši peněženku, kdy je startovné online ještě v den závodu do 8 hodin výrazně nižší,“ upozorňuje Stanislav Opočenský. Více o závodu se dozvíte na ZDE. „Věříme, že si to společně užijeme,“ uzavírá za organizátory z KST.

(bog, tz-jop)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek