Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Karatisté z Vrchlabí a Rudníka si do Mariánských Lázní dojeli pro medaile

27. 3. 2022

Karatisté z Vrchlabí a Rudníka si do Mariánských Lázní dojeli pro medaile 15 snímků
Slavné západočeské lázeňské město hostilo poslední březnovou sobotu první kolo letošního 12. ročníku české Ligy shinkyokushin karate. Na turnaji nechyběl ani rudnicko-vrchlabský Okami Team, který tentokrát reprezentovali tři zápasníci.

Jakub Runštuk z Rudníka bojoval v kategorii starších žáků nad 40 kg. Adéla Tošovská a Antonín Kašpar z Vrchlabí si ke své vlastní váhové kategorii přibrali každý ještě jednu o stupeň těžší. Adélka tedy zápasila v kategorii starších žákyň do 30 kg i do 35 kg. Tonda zabojoval v kategorii starších dorostenců do 55 kg i do 60 kg.

Podobně jako z nedávného mezinárodního turnaje Prague Open, i tentokrát přivezli vrchlabští zápasníci medaile – a také body, které se jim budou započítávat do celkového pořadí Ligy shinkyokushin karate, která má celkem čtyři kola. Adéla Tošovská ve své vlastní váhové kategorii do 30 kg zvítězila a v té o stupeň náročnější (do 35 kg) brala druhou příčku. Jakub Runštuk v kategorii starších žáků nad 40 kg na medaili nedosáhl, ale do pořadí Ligy si zapsal za své 4. místo i tak alespoň jeden bod. Z prvního místa a zlaté medaile se ve své kategorii starších dorostenců do 55 kg radoval také Antonín Kašpar, který vybojoval stříbro také v kategorii o stupeň vyšší, tedy do 60 kg.

Jakub Kašpar