Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Rudnicko-vrchlabský Okami Team přivezl z Františkových Lázní pět medailí

6. 6. 2022

Rudnicko-vrchlabský Okami Team přivezl z Františkových Lázní pět medailí 13 snímků
Františkovy Lázně hostily první červnovou sobotu druhé kolo české ligy shinkyokushin karate. Na závodech nechyběla ani reprezentace rudnicko-vrchlabského karatistického klubu Okami Team. A domů do Krkonoš se její členové vrátili ověšení medailemi.

Okami Team vyrazil na turnaj pod vedením svého trenéra Miroslava Khudy. Tradiční složení týmové reprezentace Antonín Kašpar (starší dorostenci), Jakub Runštuk (starší žáci) a Adéla Tošovská (starší žákyně) doplnila tentokrát také Eliška Štemberková (starší žákyně), pro kterou byly Františkovy Lázně úplně prvním závodním střetnutím v plnokontaktním karate. A své soupeře si tentokrát v kategorii Masters našel i Matěj Tošovský.

Do bodování celkového pořadí v lize i tentokrát zasáhli Antonín Kašpar, Adéla a Matěj Tošovští a své první body si připsala i Eliška Štemberková. Jakub Runštuk odjížděl tentokrát bez bodované pozice.

Okami Team přivezl pět medailí. Zlato si v kategorii starších dorostenců do 55 kg vybojoval Antonín Kašpar a v kategorii Masters Matěj Tošovský. Stříbrnou medaili si přivezly Eliška Štemberková (starší žákyně nad 35 kg) a Adéla Tošovská (starší žákyně do 30 kg), která si ještě v kategorii starších žákyň do 35 kg vystoupala na stupně vítězů pro bronzový kov.

Text a foto: Jakub Kašpar