Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Pět medailí do Vrchlabí a Rudníku z Pražského poháru karate

21. 11. 2022

Pět medailí do Vrchlabí a Rudníku z Pražského poháru karate 12 snímků
Nakonec sedm závodníků z Vrchlabí a Rudníku nastoupilo v sobotu 19. listopadu na tatami Pražského poháru plnokontaktního kyokushin karate. Výprava zdejšího klubu Okami Team pod vedením trenéra Miroslava Khudy byla úspěšná, nazpět přivezla jednu zlatou a čtyři bronzové medaile.

Zlatou vybojoval odhodlaným způsobem zápasů v kategorii starších žáků nad 40 kg rudnický Jakub Runštuk. Hned dvě bronzové medaile – v kategoriích starší dorostenci do 60 kg a starší dorostenci do 65 kg přivezl do vrchlabské Harty Antonín Kašpar, bronz brala v kategorii starších žákyň do 35 kg hartecká Adéla Tošovská a v kategorii starších žáků do 40 kg Aleš Drefko z Rudníku.

Bez medailových umístění tentokrát bohužel skončili Eliška Štemberková (starší žákyně do 40 kg) a Viktor Jirásek (minižáci do 25 kg). První závodní zkušeností byl Pražský pohár pro šestatřicetiletého Jakuba Sýse (Masters do 80 kg). Jakub trénuje karate teprve rok, přesto se ve dvou zápasech svým soupeřům (oba černé pásky, 1. dan) nedal rozhodně zadarmo a bojoval velmi aktivně a statečně. Přesto to na medailové umístění nestačilo.

Příštím turnajem, na který se zápasníci Okami Teamu chystají, bude poslední kolo české kyokushin karate ligy 2022, které se koná 10. prosince v západočeském Sokolově.

Jakub Kašpar