Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Mistrovské tituly z ligy karate v Sokolově pro Vrchlabí i Rudník

10. 12. 2022

Mistrovské tituly z ligy karate v Sokolově pro Vrchlabí i Rudník 21 snímků
V západočeském Sokolově se v sobotu 10. prosince uskutečnilo čtvrté a poslední kolo české ligy plnokontaktního karate směru kyokushin. Ani tentokrát nechyběli reprezentantky a reprezentanti Okami Teamu z Vrchlabí a Rudníku. A i tentokrát domů přivezli cenné medaile! Ze sokolovského kola ligy i z celkového pořadí celoročního bodování.

Reprezentace Okami Teamu byla tenokrát oslabená o Antonína Kašpara, který bohužel dva dny před turnajem onemocněl a závodní pauzu si rozhodli vybrat Aleš Drefko s Viktorem Jiráskem. Do Sokolova tedy vyrazil pod vedením trenéra Miroslava Khudy reprezentační tým ve složení Jakub Runštuk, Eliška Štemberková, Adéla Tošovská a Matěj Tošovský. A nevedli si tam vůbec špatně. Stříbrné medaile ve svých kategoriích vybojovali Adéla Tošovská (starší žákyně 10 – 11 let do 35 kg) a Matěj Tošovský (Masters nad 80 kg), Eliška Štemberková (starší žákyně 10 – 11 let nad 35 kg) a Jakub Runštuk (starší žáci 10 – 11 let nad 40 kg) si odvezli třetí místa a bronzové medaile.

V Sokolově se také vyhlašovalo pořadí celkového bodování české ligy kyokushin karate. Do celkového pořadí mohli zasáhnout pouze závodníci, kteří se zúčastnili alespoň tří z celkových čtyř ligových turnajů. Ani tady se opravdu Okami Team nemá zač stydět. Matěj Tošovský je pro rok 2022 Mistrem ČR v kyokushin karate v kategorii Masters nad 80 kg. Mistryní republiky v kategorii starších žákyň do 30 kg se stala také jeho dcera Adéla Tošovská, která je zároveň vicemistryní republiky v kategorii starších žákyň do 35 kg. Eliška Štemberková ve své kategorii starších žákyň nad 35 kg vybojovala skvělé celkově třetí místo. A Jakub Runštuk si za své celoroční ligové zápasení vysloužil speciální pohár za skvělou techniku boje, tzv. „Best Technique“.

Sokolovským turnajem Okami Team zakončil závodní pouť rokem 2022 a připravuje se na turnajová zápolení v roce 2023. Nezapomeneme vás o nich průběžně informovat.

Text a foto: Jakub Kašpar