Svátek má

Okami Team po prázdninách ve formě. V sobotu vybojoval další body v lize

2. 10. 2022

Okami Team po prázdninách ve formě. V sobotu vybojoval další body v lize 18 snímků
Sokolovna na pražských Vinohradech včera patřila třetímu kolu české ligy shinkyokushin karate, tedy plnokontaktního zápasu, kterému se věnuje také vrchlabsko-rudnický Okami Team. Jeho reprezentanti ani včera v Praze nechyběli a většinově bodovali. Včerejší turnaj odhalil i nový nadějný talent v Aleši Drefkovi.

Zejména vrchlabské tréninky Okami Teamu pod vedením trenéra Miroslava Khudy jsou po prázdninách cílem téměř tří desítek členů, z nichž velkou část tvoří nováčci. „Do teamu přibyl zatím historicky největší počet nových členů, tak doufám, že velká část u karate vydrží a držím jim palce,“ říká trenér Miroslav Khuda. Zkušenější členové teamu se pak mohou přidat k reprezentantům, kteří jezdí zápasit na turnaje. Takoví nováčci byli včera ve výpravě Okami Teamu hned dva – svým prvním ostrým zápasem prošel se ctí Viktor Jirásek v kategorii Minižáci do 25 kg. A nečekaně úspěšným byl první turnaj v životě pro Aleše Drefka, který sice vypadl v prvním kole kategorie starších žáků do 40 kg, ale poté se skvěle probil kategorií nad 40 kg až ke skvělému a opravdu zaslouženému druhému místu a do Rudníka přivezl stříbrnou medaili.

Skvěle si vedla také Eliška Štemberková, pro niž byla včerejší Praha druhým turnajem v životě. Eliška vyzápasila pro Rudník v kategorii starších žákyň nad 35 kg bronzovou medaili. Stříbro v kategorii starších žákyň do 35 kg přivezla do Harty už zkušená reprezentantka Okami Teamu Adéla Tošovská. A její otec Matěj vybojoval v kategorii Masters nad 80 kg stupeň nejvyšší.

Na včerejším turnaji chyběli bohužel tradiční zápasníci Okami Teamu Antonín Kašpar, který si doléčuje zranění pravé ruky a Jakub Runštuk, který na poslední chvíli onemocněl.

Česká liga shinkyokushin karate bude končit v sobotu 3. prosince turnajem v Sokolově. Okami Team ale čeká do konce roku i řada dalších utkání – například listopadový Pražský pohár. Největší výzvou je ale Mistrovství Evropy v kyokushin karate v polovině listopadu v polské Dębici, na které se chystají Antonín Kašpar a Matěj Tošovský.