Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Tři medaile z prestižního turnaje v karate pro Vrchlabí

21. 2. 2022

Tři medaile z prestižního turnaje v karate pro Vrchlabí 15 snímků
V sokolovně na pražských Vinohradech proběhl v sobotu 19. února třetí ročník mezinárodního turnaje v plnokontaktním karate Fullcontact Karate Prague Open 2022. Zúčastnili se ho i tři bojovníci a jedna bojovnice z vrchlabsko-rudnického klubu Okami Team. A přivezli hned tři medaile.

Letošní ročník turnaje Prague Open ukazuje, že už po třech letech se pořádajícímu klubu SK Katana Praha a federaci CFKO podařilo vytvořit opravdu prestižní sportovní podnik. Turnaje se zúčastnilo 330 zápasnic a zápasníků ze 16 zemí světa, včetně takových exotických destinací, jako Pákistán, Tunisko nebo Uzbekistán. Početné reprezentace vyslaly například Ukrajina, Polsko, Nizozemí, Dánsko, Lotyšsko, Estonsko či Rusko.

Okami Team, který působí a trénuje ve Vrchlabí a v Rudníku, reprezentovali Jakub Runštuk z Rudníku a tři sportovci z Vrchlabí Adéla Tošovská, Antonín Kašpar a Matěj Tošovský. Svůj tým na turnaji doprovázel také kouč Miroslav Khuda.

Konkurence byla, jak ukazují i počty zúčastněných bojovníků a jejich domovských zemí, opravdu tvrdá, ale do Vrchlabí přivezli karatisté hned tři medaile. Matěj Tošovský bral stříbro v kategorii veteránů nad 35 let a Antonín Kašpar (jinak též člen redakčního týmu Vrchlabinek) stál na bedně hned dvakrát – bronzovou medaili získal ve své právoplatné kategorii kadetů od 12 do 13 let do 55 kg, ale stejný kov mu na krk rozhodčí zavěsili i v náročnější váhové kategorii nad 55 kg.

Jakub Kašpar