Pondělí

22. července 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Před Okami Teamem je nová sezóna, chce navázat na úspěchy z loňska

6. 3. 2023

page.Name
Před rudnicko-vrchlabským týmem plnokontaktního karate stylu Kyokushin, vedeným senseiem Miroslavem Khudou se otevírá nová turnajová sezóna 2023. Jak už jsme ve Vrchlabinkách.cz informovali, Okami Team zahájil hned na Tři krále společným tréninkem rudnických i vrchlabských členů všeho věku v tělocvičně základní školy v Rudníku a dortem k týmovým osmým narozeninám.

Po úspěšné sezóně 2022, kdy se tým podstatně rozrostl, zúčastnil se poprvé Mistrovství Evropy a získal hned několik mistrovských titulů v české Lize (Shin)kyokushin karate (mistři republiky Matěj a Adéla Tošovští a vicemistryně Eliška Štemberková) se teď zápasnice a zápasníci z týmu chystají na první turnaje nové sezóny.

První turnaj, na který se tým letos chystá, je jedno z úvodních kol Polské ligy kontaktního karate v Chrząstowicích u Opole 19. března. Na apríla, tedy přesně 1. dubna, pak nebudou borci a broky z Vrchlabí a Rudníka chybět u zahájení české Ligy (Shin)kyokushin karate v Mariánských Lázních. Ještě v dubnu, konkrétně na Den Země 22. dubna se chystají kousek za hranice na Lubawka Cup 2023. Ještě v prvním pololetí je pak čeká také druhé kolo české ligy ve Františkových Lázních a rádi by se zúčastnili také Karpatského poháru v Kyokushin karate ve východopolském Rzeszówie.

Tréninková aktivita především Kuby Runštuka a Tondy Kašpara se pak upírá k prvnímu květnovému víkendu, kdy by oba (snad i s Matějem Tošovským) chtěli zabojovat na letošním Mistrovství Evropy WKB, které se tentokrát koná v Barceloně. „Snad všechno klapne a budeme moci s výpravou, bohatší letos právě o rudnického Kubu Runštuka, do Španělska vyrazit a ukázat, co jsme natrénovali,“ říká sensei Miroslav Khuda.

O prvomájovém víkendu pořádá Okami Team v Kořenově soustředění národní sekce World Kyokushin Budokai (WKB) Bushido Camp. A v Kořenově se odehraje i letní soustředění WKB Czech Republic Summer Camp. O vedení tréninků na soustředěních se s týmovým trenérem Khudou podělí další skvělí karatisté, například viceprezident České organizace plnokontaktního karate (CFKO) Jan Soukup.

Text i foto: Jakub Kašpar