Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Karatisté Kašpar a Štemberková dovezli stříbro z Mariánských Lázní

2. 4. 2023

Karatisté Kašpar a Štemberková dovezli stříbro z Mariánských Lázní 10 snímků
První dubnový den patřil v Mariánských Lázních zahájení nového ročníku České ligy Shinkyokushin karate. A nebyl to žádný apríl. Nechyběli ani karatisté z Vrchlabí a Rudníku. A domů se nevrátili bez úspěchů.

Do Mariánek vyrazila výprava dvou mladších dorostenek – Eliška Štemberková a Adéla Tošovská, mladší dorostenec Jakub Runštuk a starší dorostenec Antonín Kašpar. Turnaje se zúčastnilo 125 zápasnic a zápasníků z celkem 15 klubů.

Eliška Štemberková ve váhové kategorii mladších dorostenek do 45 kg vybojovala na turnajovém tatami v zápasech proti soupeřkám Petře Paulové a Elizavetě Chernetsové stříbrnou medaili.

Proti Antonínu Kašparovi nastoupil německý bojovník Laurence Metzker a františkolázeňský karatista Denys Toryanyk. Antonín Kašpar z této kategorie starších dorostenců (14-15 let) do 65 kg do Vrchlabí přivezl rovněž stříbrnou medaili.

Organizátoři mu přímo na místě nabídli také účast ve věkově vyšší kategorii Juniorů (16 – 17 let) do 65 kg a Tonda výzvu přijal. V zápase s Alexem Bryndasem sice nakonec prohrál, ale i tak z toho bylo další stříbro.

Bez medaile tentokrát skončil Jakub Runštuk po zápase s Danielem Kolářem v kategorii mladších dorostenců (12 – 13 let) nad 45 kg. Adéla Tošovská nakonec na tatami nenastoupila, protože jí to neumožnilo nedávné zranění.

Text: Jakub Kašpar
Foto: Lucie Tošovská a Veronika Runštuková