Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Trutnov hostí evropský šampionát v silovém trojboji

14. 5. 2024

page.Name
Od středy do neděle se bude v Trutnově konat mistrovství Evropy v powerliftingu a jeho jednotlivých disciplínách. Do soutěže je přihlášeno přes 500 závodníků z 23 zemí. U činek by mělo být k vidění 615 startů. Za domácí klubSpartak Powerlifting v soutěži nastoupí 27 závodníků. Trutnovský oddíl patří k nejpočetnějším českým powerliftingovým klubům a tomu také odpovídá zastoupení na šampionátu.

Mistrovství Evropy bude probíhat ve velkém zasedacím sále městského úřadu. Pořadatelský tým Spartaku Powerlifting má bohaté zkušenosti s pořádáním soutěží a letošním šampionát bude již třetím, který klub organizuje v našem městě.

Z pohledu počtu účastníků se letošní mistrovství jeví jako jedno z největších, které se dosud v Evropě konalo. „Důvod je prostý,“ usmívá se Libor Hurdálek z týmu organizátorů. „Zahraniční účastníci si Trutnov oblíbili. Líbí se jim město samotné a líbí se jim i Trutnováci. Říkají, že jsou pohodoví a mílí. Často slýcháme slova: Do Trutnova přijedeme kdykoliv. Děkujeme vám za pomoc,“ dodává.

Podpořit domácí reprezentanty a podívat se na evropskou elitu silového trojboje můžete každý den od 8.30, kdy začínají soutěže. K vidění budou mrtvé tahy a dřepy přes 300 kg, benchpressy přes 200 kg a součástí šampionátu bude i bicepsový zdvih.

(bog, rhu)
redakce@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Miloš Šálek