Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Poprvé v pelotonu. Držel jsem se osm kilometrů, smál se Šebrle

22. 6. 2020

page.Name
Svého času vládl atletickému světu. Olympijský, světový i evropský mnohonásobný medailista - desetibojař Roman Šebrle, který jako první překonal magickou hranici 9000 bodů, se v sobotu postavil na start Krakonošova cyklomaratonu. „Super. Bavilo mě to. Převládají dobré pocity,“ sdělil Trutnovinkám v současné době moderátor CNN Prima News chvíli poté, co zdolal krátkou trať 87 km.

Na závodu v Krkonoších se startem a cílem v Trutnově se dle vlastních slov objevil spíše náhodou. „Kamarád jezdí s Petrem Benčíkem, který to už několikrát jel, a tak jsme se domluvili, že pojedeme taky, abych si to vyzkoušel,“ prozradil jeden z nejlepších českých atletů, jenž na silničce začal jezdit teprve nedávno. „Jsou to asi dva roky a baví mě to. Ale jak nemám tolik času, tak jezdím maximálně 60 kilometrů, takže nemám naježděno,“ řekl.

Před příjezdem na Krakonošův cyklomaraton letos „natočil“ 600 kilometrů. „To není moc, ale zase mám i 550 naběháno,“ usmál se 45letý rodák z Lanškrouna.

Pro čtyřnásobného účastníka olympijských her byl sobotní start velkou závodní premiérou a poprvé na vlastní kůži tak zažil i pocit, jaké je to jet v pelotonu. „Skvělý. V hlavním balíku jsem se držel asi osm kilometrů, pak už to nešlo,“ smál se. Krkonošský závod si užil. I včetně stoupačky na Pomezky, ačkoliv tam bylo hnusně. „Foukalo hodně proti a pršelo,“ popisoval nevlídné podmínky, s nimiž se cyklisté museli popasovat. „Ale vyjel jsem to,“ měl radost z toho, že nemusel kolo do kopce tlačit.

Zážitkem pro něj byl i následný sjezd, ve kterém se chytil dvou Poláků, kteří podle něj jeli fakt dobře, a střídal se s nimi. A až na jednu zatáčku, která ho překvapila, to zvládl dobře.Ke konci závodu už sice cítil, jak nemá naježděno, že mu docházejí síly, ovšem čekal, že to bude horší. „Je to dobrý. Převládají dobrý pocity,“ hlásil v cíli. Závod dokončil za 2 hodiny 52 minut a 16 vteřin na 75. místě z 160 účastníků krátké trati.

Hecne se příští rok na tu delší? „To asi ne, protože to bych musel mít naježděno, což já nebudu mít nikdy. Jezdit přes 100 kilometrů dvakrát třikrát týdně, na to si nenajdu čas. Ale rád se sem na závod vrátím,“ nechal se slyšet muž, kterému momentálně nejvíce času zabírá post moderátora televizního zpravodajství. „Snažím se i trénovat golf, ale toho času je taky málo. Běhám, udržuji se a samozřejmě rodina. Je toho hodně,“ uzavřel Roman Šebrle. Tečku za svou atletickou kariérou udělal v roce 2013.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Kateřina Svobodová