Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Vejsplachy budou tento víkend hostit Bike Therapy Fest

15. 5. 2024

page.Name
Areál pump tracku ve Vejsplachách přivítá o nadcházejícím víkendu všechny milovníky horské a trailové terénní cyklistiky. Uskuteční se zde totiž první ročník akce zvané Bike Therapy Fest, která nabídne jezdecký adrenalin, promítání filmu i hudební produkci.

Pořadatelem akce, která vypukne v pátek 17. května, je Kolorádo klub Vrchlabí. Tento zapsaný spolek vznikl v roce 2018 a jeho posláním je podněcovat mezi dětmi zájem o jízdu na terénních kolech a učit je správné technice při ní. „Sraz bude v 15 hodin u pumptracku vedle Kačáku. Poté se přítomní rozdělí do skupin podle výkonnosti a zkušeností a vyrazíme na společnou vyjížďku,“ vypočítává hlavní pořadatel akce Petr Fiedler. Jednotlivé skupiny pak mohou vyrazit různými směry, například na Benecko, Strážné či například do Kunčic nad Labem. Zúčastnit projížděk se může kdokoliv, musí mít však horské trailové kolo a spodní věkový limit Petr Fiedler předpokládá u věku 10 až 12 let.

Hlavním bodem pátečního programu pak bude promítání filmu Michala Marošiho „Ten, co slaví každý den“ v kině Kartonka. „Projekce začne v 19:30, a když bude zájem, po promítání může proběhnout k tomu filmu i diskuse. Ostatně Michal Maroši jako patron festivalu bude na promítání přítomen a zúčastní se i sobotního programu,“ dodává Fiedler. Po promítání a případné diskusi se přítomní mohou přesunout na afterparty do klubu Victory.

Sobotní program začne v 10 hodin dopoledne, kdy odstartují závody pro děti na pumptracku, a to v kategorii od předškolních dětí po děti do věku 14 let. Nejdříve pojedou starší děti, protože mohou pak jet i závody v dualu, což je paralelní slalom na horských kolech. Součástí soboty bude i doprovodný závod ve skocích zvaných whipp off, které čerpají inspiraci ze skoků motokrosu.

Odpoledne pak proběhne vyhlášení dětských a dalších závodů a po 20. hodině bude následovat koncert kapel. „Součástí programu v areálu budou i stánky od partnerů, Richard Gottstein v restauraci Na Špeku u příležitosti této akce připraví i speciální menu,“ říká Petr Fiedler.

Během celého víkendu se účastníci akce, kteří nejsou z Vrchlabí, budou moci ubytovat v kempu Vejsplachy a bude zde otevřen i stánek s občerstvením. Akce se uskuteční za každého počasí a vstupné na ni se neplatí. Nicméně zájemci se budou moci podílet na nákladech na pořádání akce, a to prostřednictvím plateb přes vyvěšené cedulky s QR kódem nebo mohou přispět do kasiček, které budou v areálu instalovány.

Petr Fiedler očekává, že na akci dorazí mnoho lidí z Vrchlabí i z okolí. „Naším záměrem je lidem ukázat místa v okolí, kam se dá dojet na kole, ale též jim dát důkaz, že cyklistika je pro náš region přínosem,“ uzavírá.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Kolorádo Vrchlabí