Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Beze změny. Okresnímu fotbalovému svazu šéfuje dál Marek Pilný

13. 3. 2021

page.Name
Změna ve vedení fotbalového Trutnovska se nekoná. Staronovým předsedou OFS byl opět zvolen Marek Pilný. Ve volebním souboji s protikandidátem Jiřím Skučkem zvítězil poměrem 25:11. Jinými slovy řečeno, že dvě třetiny klubů pod Krkonošemi je spokojeno s tím, jak se místní fotbal vede.

Bývalý ligový sudí, který v současnosti píská v ČFL a ve 47 letech je stále aktivním hráčem FK Poříčí, povede OFS Trutnov další čtyři roky již ve svém pátém volebním období v řadě. V čele okresu stojí vyjma pauzy po zbavení členství ve FAČR od roku 2004. Dvouleté vyloučení z asociace jej potkalo v roce 2016, kdy byl potrestán za opileckou aféru při ligovém utkání Příbram - Slavia.

Po svém znovuzvolení se Marek Pilný nechal slyšet, že bude usilovat o to, aby přesvědčil i kluby, které pro něj nehlasovaly, že je pro okresním fotbal tím správným člověkem na správném místě. S částečně obměněným výkonným výborem se hodlá také více zaměřit na práci s mládeží v celém okrese.

Při hlasování o složení nového výkonného výboru měli zástupci klubů na výběr z dvanácti kandidátů. Ti se dělili do dvou týmů Marka Pilného a Jiřího Skučka, nicméně každý člen se pak volil samostatně. Po zvolení staronového předsedy se svojí kandidatury vzdali Jiří Říha a Miroslav Seidel, kteří stáli za Jiřím Skučkem.

Ze zbývajících deseti kandidátů potom pět ze šesti míst ve výboru obsadili muži Marka Pilného. Trio Karel Šiling (obdržel 34 hlasů), Jiří Štěpař (23) a Bohumil Kafka (22) pracovalo již ve starém výboru. Nováčky jsou Radek Kotyk (34) a Pavel Hrubeš (29). Z tábora neúspěšného protikandidáta uspěl Stanislav Ježek (22). Do výboru se nedostali Richard Kocík (8), Pavel Matějka (14), Stanislav Mlejnek (15) a Jaroslav Švorc (13).

Odvolací a revizní komise bude pracovat ve složení Eduard Bednařík, Klaus Püschel a Zdeněk Tomšík.

Kromě zvolení nového vedení okresu byla na valné hromadě udělena i Cena Dr. Václava Jíry, kterou získal dlouholetý funkcionář OFS Trutnov a trenér žákovských výběrů Pavel Lipták.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv OFS Trutnov