Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pilný nebo Skuček? Kdo se stane okresním fotbalovým předsedou?

11. 3. 2021

page.Name
Fotbalové Trutnovsko si v pátek večer zvolí nového předsedu. Kandidáti jsou dva. Obhajovat pozici bude stávající muž číslo 1 okresní kopané pod Krkonošemi a bývalý ligový rozhodčí Marek Pilný. Jeho protikandidátem bude Jiří Skuček, který trénuje Staré Buky a je hlavním koučem mládeže MFK Trutnov.

Vzhledem ke kauzám, které hýbou českým fotbalem, jsou letošní regionální fotbalové volby velmi sledované. I na Trutnovsku. Osoba Marka Pilného zůstane již navždy poznamenána skoro pět let starým opileckým skandálem z ligového duelu Příbram – Slavia, a přestože tento muž pro okresní fotbal odvádí dobrou bafuňářskou práci, a to již od roku 1998 (předsedou je od roku 2004), objevují se názory, že je čas pro změnu.

Tyto hlasy vycházejí především z iniciativy Fotbalové evoluce, která vznikla na podzim loňského roku a po zatčení místopředsedy Fotbalové asociace České republiky Romana Berbra si dala za úkol očistu českého fotbalu. Tato vize oslovila i trutnovského trenéra Jiřího Skučka, který se rozhodl jít do voleb.

„Neustále slyším, jak by to chtělo změnu. Jenže vždy hned následuje dodatek, kdo by to vlastně dělal. A tak to přece nejde. Mluvit za zády a nic neudělat?“ prohlásil již dříve v rozhovoru pro Krkonošský deník, proč se rozhodl kandidovat.

Jak s Jiřím Skučkem, tak Markem Pilným se naše redakce spojila ve čtvrtek dopoledne se žádostí o aktuální postřehy před páteční volbou. Oba kandidáti se však dohodli, že již k volbě nebudou před valnou hromadou vyjadřovat.

Zachyceno z facebookových profilů


Marek Pilný (47 let):
„Jako funkcionář si vážím své účasti v nejvyšším vedení Okresního fotbalového svazu a možnost vykonávat práci, které mě baví a má nějaký společný smysl. O svých důvodech jsem se už vyjadřoval na více místech, tak snad jen shrnutí - vidím za námi stabilizovaný okres, co se týká financí, soutěží, komisí a celkové práce mého týmu, proto chci nadále pokračovat ve své práci a opětovně kandiduji na předsedu OFS Trutnov.“


Jiří Skuček (55 let):
„Kandidovat na předsedu OFS jsem se rozhodoval už někdy v létě. Ale na trvalo jsem se rozhodl až v prosinci, kdy jsem chtěl pomoct fotbalu a měl jsem podporu v několika týmech. Hlavně jsem chtěl, aby si kluby po mnoha letech vybíraly předsedu ze dvou kandidátů. Chtěl bych být předseda pro všechny kluby v celém okrese. Pomáhat s problémy, komunikovat s kluby v čem by potřebovaly pomoc, kde je trápí pata a tak dále. Zkušenosti mám jak z dlouholeté práce ve fotbale, tak z projití skoro celého okresu coby hráč i trenér.“


Valná hromada OFS Trutnov se uskuteční v pátek od 17 hodin v salonku Hotelu Patria, který sousedí s trutnovským stadionem. Hlasovat budou zástupci 37 okresních klubů. Všichni účastníci budou muset mít negativní test ne starší tří dnů (stačí antigenní) a na ústech ochranu v podobě respirátoru či chirurgické roušky. V nezvyklé době proběhne standardní volební program s volbou nového předsedy a dalších šesti členů výkonného výboru. Kandidátů je dvanáct a budou se volit individuálně, přestože jsou na oko rozděleni do dvou týmů, podle toho s kým sympatizují.

Marek Pilný počítá do výboru se současnými členy Jiřím Štěpařem (Jiskra Kocbeře), Bohoušem Kafkou (Sparta Úpice), Jaroslavem Švorcem (Spartak Hajnice) a Karlem Šilingem (MFK Trutnov). V případě zvolení se těší i na spolupráci se dvěma novými spolukandidáty Radkem Kotykem (Baník Žacléř) a Pavlem Hrubešem (FC Mladé Buky).

Tým Jiřího Skučka tvoří Stanislav Ježek (TJ Dvůr Králové nad Labem), Richard Kocík st. (SK Janské Lázně), Stanislav Mlejnek (TJ Podhůří), Miroslav Seidel (MFK Trutnov), Jiří Říha (MFK Trutnov) a Pavel Matějka st.

Co myslíte? Povede i nadále fotbalové Trutnovsko již ve svém pátém volebním období Marek Pilný nebo se novým předsedou stane Jiří Skuček?

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz