Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Petr Dědek má zájem převzít hradecký fotbal! Budou to chtít i zastupitelé?

2. 9. 2021

page.Name
Vrchlabský podnikatel a miliardář Petr Dědek, majitel hokejového Dynama Pardubice, jehož firma D&D Elektromont je generálním dodavatelem stavby nového multifunkčního stadionu v Malšovicích, projevil zájem o hradecký fotbal. Informaci dnes sdělil Deníku. „Nejde to však říci třemi větami, je to trochu složitější,“ řekl pro Salonky.

Upozornil ale, že pokud by k tomu mělo dojít, musel by mít jeho záměr většinovou podporu hradeckých zastupitelů včetně vedení města. Město je totiž vlastníkem fotbalového klubu a Dědek, jako zájemce o hradecký fotbal, by si v této souvislosti přál nastavení spolupráce se strategickým partnerem.

„Musí být ale jednotná vůle. Z naší strany zájem o klub je. Přál bych si, aby v případě hradeckého fotbalu byly jednotné všechny politické subjekty,“ sdělil dnes Deníku s tím, že jde hlavně o partnerství.

Zda k tomuto záměru skutečně dojde, zatím není jasné. „Bez podpory a partnerství to asi nebude reálné. Na městě musí být většina pro to, aby se tato věc i prosadila, jinak jednání nemají smysl,“ dodal Dědek.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Jiří V. Novotný