Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Doufám, že stadion propojí generace, říká hradecká ikona Adrian Rolko

20. 4. 2023

page.Name
Je jedním z nejvýraznějších hráčů hradeckého fotbalu v tomto tisíciletí. V krvi mu koluje votrocká krev, protože v černobílém dresu válel v minulosti i jeho otec. V současné době působí někdejší vynikající stoper Adrian Rolko v klubu jako asistent trenéra. Jak se on sám jako legenda hradeckého fotbalu těší na novou arénu? Jak vzpomíná na původní stadion? A přiláká podle něj nový stadion do ochozů nové fanoušky? Odpovídá bývalý stoper a současný asistent trenéra Adrian Rolko.

Co si vybavíte, když se řekne Malšovický stadion?
Jako malý kluk jsem na něj chodil jako divák, později jsem měl to štěstí, že jsem se prosadil do prvního týmu a mohl jsem na něm i hrát. Stadion byl velmi specifický, rozlehlý. Když chodily ty největší návštěvy, tak měly zápasy na Malšáku neskutečnou atmosféru.

Dokážete si vzpomenout na váš první zápas, který jste na Malšovickém stadionu odehrál?
To bylo v žácích, když se hrály takové předzápasy před ligovým utkáním. Měli jsme možnost si tam zahrát před pár diváky, což pro nás mladé kluky bylo zajímavým zpestřením a hlavně motivací.

Jaká vzpomínka ze starého stadionu vám utkvěla v hlavě nejvíce?
Asi když jsme porazili v poháru Slavii. Bylo to v roce 2006, dal jsem jediný gól zápasu. My byli tehdy v druhé lize a touto výhrou jsme prošli do semifinále. Nebo se dobře vzpomíná na postup do ligy, to bylo hodně diváků a byla skvělá atmosféra.

Jaké byly vaše pocity, když jste se dozvěděl, že tu bude nový stadion?
O novém stadionu se tu mluví dlouho, tuším že už v době, kdy můj táta končil kariéru. Jsem rád, že se konečně bouchlo do stolu a bude tu stát důstojný stadion, který splňuje všechny parametry pro ligový fotbal. Navíc bude náš stadion v první lize nejnovější. Odpovídají tomu technologie, které byly použity při výstavbě. Bude to moderní stadion, který bude mít širokou škálu využití.

Stadion bude sloužit nejen fotbalu, ale i například kulturním akcím. Pomůže to rozvoji města?
Doufám v to. Je určitě dobře, že se stadion využije i na další akce, třeba právě na různé koncerty. Mohlo by to fungovat podobně jako v Edenu, záleží jen, jak se to celé nastaví. Příznivá je i vzdálenost od Prahy, tudíž by tyto akce mohly skutečně přilákat do Hradce spoustu zajímavých osobností a také velké množství návštěvníků i třeba ze zahraničí.

Přiláká nový stadion na fotbal i nové fanoušky?
Především se na stadion těší starší generace, které je to slibováno už velmi dlouho. Možná tu vznikla taková generační propast, která byla způsobená tím, že starý stadion prostě diváky nelákal. Upřímně doufám, že nový stadion propojí mladou generaci fanoušků s tou starší a vytvoří se tu pořádná fanouškovská základna.

A vy osobně se těšíte na nový stadion?
Jako každý Hradečák se na nový stadion velmi těším. Jsem rád, že jsme se dočkali.

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz