Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Program 1. hokejové ligy: Vrchlabí zahájí v Havířově. Kdy přijede Kladno s Jágrem?

9. 6. 2020

page.Name
Hokejový tým HC Stadion Vrchlabí, který letos na podzim začne po devíti letech opět hrát 1. hokejovou ligu (Chance ligu), už zná rozpis jednotlivých soutěžních zápasů. Krkonošský tým soutěž zahájí v sobotu 12. září v Havířově. První domácí zápas pak sehraje o dva dny později, tedy v pondělí 14. září, proti Frýdku-Místku. Vyplývá to z informací zveřejněných na webu hokej.cz.

Během následujících týdnů se ve Vrchlabí představí celá plejáda týmů zvučných jmen. Například v pondělí 28. září to bude Slavia Praha, v neděli 1. listopadu do Vrchlabí zavítá Vsetín a bonbonek v podobě utkání s Kladnem, v jehož sestavě může být i hvězdný Jaromír Jágr, je v plánu v sobotu 5. prosince. Základní část zakončí Vrchlabí v sobotu 9. ledna ve Vsetíně.

Základní části Chance ligy, které se v důsledku předčasně ukončené sezóny zúčastní devatenáct mužstev, bude dvoukolová. „Po jejím skončení se mužstva podle výsledků rozdělí na desetičlennou lepší a devítičlennou horší skupinu, jejichž účastníci se znovu střetnou dvoukolovým systémem. Čtyři nejlepší celky z první skupiny postoupí přímo do play off, mužstva na pátém až desátém místě se dvěma nejlepšími účastníky druhé skupiny čeká předkolo,“ píše se na webu Českého svazu ledního hokeje.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: HC Stadion Vrchlabí