Pondělí

26. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Winter Classic ve Špindlu. Hokejistům Vrchlabí se postaví i Jaromír Jágr

21. 7. 2020

page.Name
Hokejisté prvoligového Kladna s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem sehrají v pátek 11. prosince duel pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně proti Vrchlabí. O den později bude Winter Classic pod sjezdovkou ve Svatém Petru na provizorně postaveném stadionu s tribunami pro 7500 diváků hostit extraligový duel Mountfieldu Hradce Králové s pražskou Spartou. V Praze to na dnešní tiskové konferenci oznámili pořadatelé akce. Odhadovaný rozpočet akce bude činit zhruba 33 milionů korun.

Po souboji Kladna s Vrchlabím, který se bude hrát už v poledne, mohou fanoušci sledovat i duel českých a slovenských legend. Zápasu extraligových soků, který odstartuje v 16:00, bude předcházet souboj stejných zemí v para hokeji. Už ve čtvrtek 10. prosince bude hostit Winter Classic zápasy juniorů.

Osmačtyřicetiletý Jágr se těší na čtvrtý duel pod širým nebem. V roce 2009 hrál v Utkání hvězd KHL na Rudém náměstí v Moskvě, o tři roky později nastoupil ve Winter Classic v NHL za Philadelphii proti Rangers a v roce 2014 za New Jersey opět proti Rangers."Jeden duel byla exhibice v Moskvě, byla tam strašná zima, tak to nebylo moc příjemné. Další dva zápasy jsem zažil v NHL. Musím říct, že to byly jedinečné zážitky. Bylo to něco neskutečného. Atmosféra, kdy přijde na hokej 80 tisíc diváků, se nedá popsat," řekl Jágr.

Druhý nejproduktivnější hráč historie NHL plánuje, že 11. prosince zasáhne do obou zápasů a nastoupí i v dresu českých legend. "Všechno bude záležet na tom, v jakém se bude hrát tempu," pousmál se Jágr. "Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale rozhodně nastoupím za Rytíře a určitě dám pár střídání i v tom druhém utkání," doplnil.

(ČTK, jš)
Foto: Winter Classic