Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Jiří Jakubec: První zápas našeho týmu reálně vidím v sobotu 14. listopadu

3. 11. 2020

page.Name
Hokejisté HC Stadion Vrchlabí se ve středu 4. listopadu vrátí na led ve své domovské aréně a začnou se připravovat na pokračování přerušené sezony 1. hokejové Chance ligy. Pro web Vrchlabinky.cz to uvedl sportovní manažer klubu Jiří Jakubec. Vedení týmu čeká na informace ohledně další podoby soutěže a rozpisu zápasů, podle kterého pak bude zajišťováno testování hráčů na koronavirus prostřednictvím vyžadovaných PCR testů.

„Ve středu můžeme začít trénovat v hale trénovat skutečně začneme. Tedy alespoň hráči, kteří jsou tady a nejsou v Pardubicích,“ uvedl Jakubec. Vedení klubu podle Jakubcových slov nyní čeká na další informace od hokejového svazu, ale i na výsledky vzájemné dohody mezi jednotlivými kluby. Z těchto jednání pak vzejde podoba pokračování soutěže, ale i následující rozpis zápasů, včetně termínu zahájení soutěžních zápasů. „Vzhledem k současné situaci a tomu, že je potřeba ještě řadu věcí vyjasnit a zajistit, si myslím, že bychom byli reálně schopni první zápas odehrát v sobotu 14. listopadu,“ doplnil Jakubec.

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král v úterý prohlásil, že by extraliga mohla začít již tuto neděli. „V tomhle má fotbal snazší pozici, protože jeho program není tak náročný. My hrajeme třikrát týdně, tak si musíme testování nastavit tak, aby bylo smysluplné,“ uvedl Král pro Českou tiskovou kancelář s tím, že ale neočekává, že by podmínky testování extraligové kluby nesplnily. „V extralize nemám obavy. Je otázkou, jak to bude v Chance lize, kde máme osmnáct týmů a ekonomika je složitější než v extralize. My se přizpůsobíme, jsme připraveni testovat před každým zápasem. Nebude to žádná radost pro nikoho, ale na testech to neskončí. Budeme se snažit domluvit rovnici, že otestujeme dvakrát týdně,“ dodal prezident svazu.

Právě četnost zápasů a nutnost zajistit pravidelné testování hráčů na koronavirus může podle Jakubce ovlivnit podobu rozpisu zápasů. „Jsou vyžadovány PCR testy, jejichž platnost trvá jen 72 hodin a které jsou poměrně nákladné. Při zachování původního modelu soutěže by to znamenalo, že bychom museli na testy skoro před každým zápasem. Na testy navíc budeme muset dojíždět, protože na rozdíl od jiných měst v soutěži se u nás testy nedělají. V tuto chvíli netuším, jak bude vypadat shoda týmů a svazu na další podobě soutěže. Ale nám by se například líbilo, kdyby se hrály dva zápasy ve dnech po sobě tak, aby alespoň na jeden test byla odehrána dvě utkání,“ uvedl Jakubec. „Jedna věc je, že nám nyní umožňují trénovat a snad brzy i hrát, což nás velice těší. Druhou věcí je ekonomická stránka věci, kdy na jedné straně klub přichází o značné prostředky ze vstupného, ale testy jsou přitom nákladnou záležitostí. Ale jak říkám, vše je hodně čerstvé a situace se mění každou hodinou. V dalších dnech budeme vědět více,“ uzavřel Jakubec.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Ilustrační foto: HC Stadion Vrchlabí