Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Kontumace. Neoprávněný start hráče Přerova přihrál Vrchlabí další bod

8. 10. 2020

page.Name
Přestože hokejisté HC Stadion Vrchlabí v pondělím zápase 1. Chance ligy porazili Přerov až po samostatných nájezdech 3:2, do tabulky si nakonec místo dvou bodů připíší body tři a skóre 5:0. Ve středu o tom rozhodla Sportovně-technická komise 1. hokejové ligy. Důvodem kontumace je neoprávněný start brankáře Přerova Ondřeje Kacetla. Kromě kontumace výsledku tým HC Zubr Přerov ještě zaplatí pokutu 5 tisíc korun.

Celá situace vznikla při přestupu Kacetla z týmu Pardubic do Komety Brno. Klub Kometa Brno následně požádal Pardubice, které jsou držitelem jeho hráčských práv, o povolení hostování tohoto hráče do klubu HC Zubr Přerov. Dynamo Pardubice s hostováním souhlasilo, ale výslovně uvedlo podmínku, že hráč nesmí nastoupit v žádném zápase proti klubu HC Stadion Vrchlabí.

„My jsme o žádné takové podmínce neměli ani tušení, takže nás to velice překvapilo, když nám hned po zápase volali lidé z Pardubic a informovali nás o této skutečnosti. Je dobře, že jsme ten zápas vyhráli i na ledě a pro Přerov to znamená ztrátu pouze 1 bodu. Vždy je lepší, když se rozhoduje na ledě a ne u zeleného stolu,“ uvedl na webu HC Stadion Vrchlabí sportovní manažer klubu Jiří Jakubec.

„Velmi nás to mrzí. V současné těžké době, kdy se řeší překládání zápasů a řada dalších věcí se tato podmínka a dohoda mezi Pardubicemi a Kometou opomenula. Musím však říct, že tuto podmínku v nesestupové soutěži považuji za absurdní. Spousta klubů bojuje s existenčními problémy, řeší se fungování sportu v republice a mnohem zásadnější věci, než zakazovat hráčům nastoupit proti své farmě. Je to nešťastné řešení. Pevně věřím, že nás ztracený bod nijak neovlivní a budeme bojovat o další,“ uvedl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Díky dodatečně získanému bodu má Vrchlabí na svém kontě již 10 bodů a v tabulce 1. Chance ligy se posunulo na 8. místo. 

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: HC Zubr Přerov