Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Jiří Jakubec: Chtěli bychom postoupit alespoň do semifinále

13. 3. 2021

page.Name
Hokejisté HC Stadion Vrchlabí skončili v základní části 1. Chance ligy na čtvrtém místě a v těchto dnech sledují osmifinálové souboje, které jim určí soupeře pro čtvrtfinále. Sportovní manažer týmu Jiří Jakubec v rozhovoru pro web Vrchlabinky.cz hodnotí dosavadní výkony horalů, spolupráci s extraligovými Pardubicemi a prozrazuje, jak se tým vyrovnává s pandemií koronaviru, které stále Česko čelí.

Celek HC Stadion Vrchlabí ve své první sezóně po návratu do 1. hokejové Chance ligy skončil v základní části na 4. místě, což mu zajistilo přímý postup do čtvrtfinále. Jak hodnotíte tento celkový výsledek?
Kdyby nám tohle řekl někdo před sezónou, tak ho budu mít za blázna. Je to úžasný úspěch a doufám, že se nám podaří tento úspěch podpořit i dobrým výkonem v play-off.

Chance liga je nepochybně soutěž na jiné úrovni než soutěž, kterou hrálo Vrchlabí v minulých letech. Naplnila se očekávání, s nimiž Vrchlabí do této ligy vstoupilo?
Pro naši organizaci to pochopitelně bylo něco nového, ale mnoho lidí, ať už z realizačního týmu tak i z kádru, má s touto soutěží bohaté zkušenosti. Navíc tato sezóna oproti standardním byla zcela výjimečná, takže je to těžké hodnotit. Kdybych měl vybrat jednu věc, tak jsem od některých týmů, které avizovaly postupové ambice, čekal lepší a výraznější výkony.Jak byste zhodnotil výkony a výsledky vrchlabského týmu? Co se vám na nich líbilo a kde naopak vidíte rezervy?
S výkony našeho týmu jsem velmi spokojený. Splnilo se naše očekávání a fungovaly nám základní principy, na kterých jsme tým stavěli. Tím byla bojovnost, obětavost a soudržnost týmu. Očekávali jsme, že budeme celkově dostávat málo gólů, ale netušili jsme, že budeme i v popředí statistik vstřelených branek. Kromě zápasu na Kladně, kam jsme odjeli s velice omlazeným týmem, jsme se všemi týmy z Chance ligy byli schopni sehrát minimálně vyrovnané zápasy. Do play-off bychom potřebovali snížit množství vyloučení, tam bude důležité nenabízet soupeři větší množství přesilovek.

Jak hodnotíte spolupráci s extraligovými Pardubicemi? V čem je pro Vrchlabí přínosná?
Jak už jsem uváděl mnohokrát, bez silného extraligového partnera bychom vůbec nebyli schopni tuto soutěž hrát a to platí i do budoucnosti. Takovéto partnerství nikdy není jednoduché a vždy se najdou třecí plochy. Tak to bylo i letos mezi našimi kluby, ale celkově to myslím bylo velmi prospěšné pro oba kluby a s Pardubicemi nám komunikace i celková spolupráce funguje velice dobře. Partnerské Dynamo nám pomohlo do týmu začlenit jejich hráče, kteří měli velice slušnou kvalitu a významně nám tak pomohlo naplnit rozpočet, se kterým jsme byli absolutně konkurenceschopní se všemi týmy v Chance lize.

Jak moc velkým problémem jsou změny v sestavě, které přináší právě úzká spolupráce s Pardubicemi?
Je to pro nás něco nového, ale počítali jsme s tím a funguje to. Pro spolupráci těch klubů je důležité, aby tyto pohyby oběma směry fungovaly. Nevýhodou je, že to funguje v takových vlnách. Když jsou nějaká zranění nebo absence, tak je v tu ránu nedostatek hráčů v obou týmech a jindy je mírný přetlak. Navíc kádr nemůžou mít Pardubice ani my nafukovací a navíc se letos nehrála II. liga, takže občas nebylo kam sáhnout. Škoda je toho termínu 15. února, po kterém už za nás někteří hráči Pardubic nemůžou nastoupit, ale i s tím jsme počítali a nijak nás to nezaskočilo.

Jak se váš tým popral či stále pere s pandemií koronaviru? Jak často jsou hráči testováni?
První vlnou jsme si prošli v září, kdy bylo 95 procent kádru i realizačního týmu pozitivních a od té doby jsme pravidelně 2x týdně testováni a zatím jsme neměli nikoho pozitivního. Po zkušenostech fotbalových týmů, kde se nákaza již prokázala u několika lidí opakovaně, tak se doslova modlíme, aby nás to nezastihlo v průběhu play-off a snažíme se pro to udělat maximum - pravidelné testování, posilování imunity hráčů i pravidelná dezinfekce všech prostor zimního stadionu. Touto cestou bych ještě chtěl moc poděkovat vrchlabské nemocnici, konkrétně řediteli MUDr. Michalu Mrázkovi, Líbě Kučerové, Lídě Wimerové a všem holkám z odběrného místa, kteří nám vycházejí neuvěřitelně vstříc a velice nám pomohli se zvládnutím všech opatření, která v této sezóně musíme dodržovat.

Jaký tým byste si přál pro čtvrtfinále?
Tam už jsou samá kvalitní mužstva a není si z čeho vybírat. Jako nejpravděpodobnější se zatím jeví Vsetín, což bych klidně bral. Je jenom velká škoda, že na stadion nebudou moci dorazit diváci, protože hrát čtvrtfinále proti pětinásobnému vítězi extraligy, to by byl určitě krásný hokejový zážitek.

Věříte v postup v play-off dál, nebo je už samotná účast ve čtvrtfinále splněním původního plánu?
Úplně konkrétní plány jsme si nestavěli. My v play-off nebudeme mít co ztratit a určitě bychom chtěli postoupit alespoň do semifinále. Tam bychom narazili asi na Kladno a to by byl pro Vrchlabí další velký hokejový svátek. I když pro diváky a naše fanoušky bohužel pouze na televizních obrazovkách.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: archiv Jiřího Jakubce, Anton Martinec