Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Vrchlabský hokejový klub navázal spolupráci s HC Wikow Hronov

2. 6. 2021

page.Name
Klub HC Stadion Vrchlabí, který od loňské sezony hraje 1. hokejovou Chance ligu, se domluvil na spolupráci s druholigovým HC Wikow Hronov. Díky tomu bude moci docházet k pohybům hráčů mezi oběma mužstvy. Uvedl do vrchlabský klubový web.

„Jak všichni víte, náš tým úzce spolupracuje s extraligovým Dynamem Pardubice, a proto dochází i v průběhu sezóny k dost častým hráčským pohybům mezi oběma kluby. I z tohoto důvodu potřebujeme držet, pokud možno, co nejširší kádr, abychom si v případě potřeby měli kam sáhnout,“ píše se na stránkách klubu. Hronovský dres by tak během příští sezony vedle vrchlabského mohli oblékat i Jakub Kynčl, Radim Šlaicher, Filip Moník, Tomáš Kynčl či Jakub Moník.

„Platit budou stejná pravidla jako v každé spolupráci. Pro naše hráče tam bude vytvořený dostatečný prostor, ale bude vyloženě na nich, jak s ním naloží. Já osobně jsem přesvědčený, že hráči, které tam budeme posílat, mají výborný hokejový potenciál a především lidsky jsou to kluci, kteří vnímají II. ligu jako šanci posunout se výš,“ uvedl sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec. „Většina z nich už okusila atmosféru v našem prvoligovém mužstvu a věřím, že i oni jsou především týmoví hráči, kteří se nejenom prosadí hokejově, ale pomůžou i utvářet tu správnou atmosféru v týmu. Trenéři obou týmů budou v pravidelném kontaktu a každý, kdo bude na sobě adekvátně pracovat a budou tomu odpovídat jeho výkony, dostane prostor i u nás. V tuto chvíli je to úplně čerstvé, ale mám z toho velice dobrý pocit a věřím, že je to velice solidní základ, na kterém se dá ta spolupráce i dále rozvíjet,“ dodal.

Uzavřenou dohodu o spolupráci si pochvalují i v Hronově. „Máme radost, že se nám podařilo dohodnout na podmínkách spolupráce s prvoligovým Vrchlabím. Věříme, že spolupráce obou klubů bude vzájemně výhodná. Jsme přesvědčeni, že jsme položili pevné základy budoucí spolupráce, která bude přínosem jak pro hráče Vrchlabí, tak i Hronova,“ doplnil manažer HC Wikov Hronov Luděk Exner.

Jiří Štefek, HC Stadion Vrchlabí
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Anton Martinec