Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Kapitán vrchlabských hokejistů Jirků ukončil kariéru, tým má nové trenéry

30. 4. 2021

page.Name
V týmu HC Stadion Vrchlabí, který má za sebou první úspěšný rok v 1. hokejové Chance lize, došlo v uplynulých dnech k významným personálním změnám. Svoji aktivní hráčskou kariéru ukončil dlouholetý kapitán Tomáš Jirků a tým již zná své nové trenéry. Klub to oznámil na svých webových stránkách.

Na lavičku se do pozice dvou hlavních a rovnocenných trenérů postaví duo Petr Hlaváč a Martin Koudelka. První jmenovaný má již z vedením týmů horalů bohaté zkušenosti, protože zde v minulosti již působil jak na pozici hlavního trenéra, tak na i asistenta Václava Baďoučka. Ten odešel po letošní sezoně trénovat extraligovou Plzeň. „Můj návrat k vrchlabskému A týmu pro mě znamená něco jako návrat do ráje. Co víc si člověk může přát, než trénovat tým ve městě, ve kterém bydlí a ve kterém působil jako hráč a později jako trenér. Těším se na spolupráci se všemi členy realizačního týmu,“ uvedl Hlaváč

Rovnoceným partnerem na lavičce mu bude Martin Koudelka, který má za sebou skvělou hráčskou kariéru (11 extraligových sezón, 1 titul) a bohaté zkušenosti s trénováním juniorských kategorií. „Martin skvěle zapadá do realizačního týmu, jak lidsky, tak hokejově a jeho obrovskou výhodou je, že všechny pardubické kluky, kteří u nás budou působit, dobře zná a ví, jak je hokejově posunout dál,“ uvedl sportovní ředitel HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec. „Chci dál pokračovat v něčem, co bude dobré pro náš klub i pro Vrchlabí. Dělal jsem dlouho u mládeže a proto hodně kluků, kteří budou v příští sezoně ve Vrchlabí, znám. Trénoval jsem je ve starším dorostu. V tom vidím velký přínos pro obě naše mužstva i pro ty kluky, kteří se tam objeví,“ prohlásil Koudelka.

Na pozici asistenta se objeví Tomáš Jirků, který byl dlouholetým kapitánem Vrchlabí a v minulých dnech oznámil konec svého hráčské kariéry. „Z Tomáše se postupem času stala veliká hokejová osobnost našeho klubu a nedokážeme si představit lepší volbu. Tomáš by klidně ještě mohl hrát, ale ve vzájemné shodě jsme se rozhodli rozvíjet jeho trenérský potenciál, kde vidíme pro nás i pro něho velikou budoucnost,“ uzavřel Jiří Jakubec.

U týmu bude ještě působit jako asistent Jan Starý a trenérský tým doplní trenér brankářů Vladimír Kamenický.

Jiří Štefek, HC Stadion Vrchlabí
Foto: Anton Martinec