Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trenér vrchlabských hokejistů Václav Baďouček končí u týmu

6. 4. 2021

page.Name
To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se naplnilo. Trenér hokejového A-týmu HC Stadion Vrchlabí Václav Baďouček na střídačce horalů končí. Jeho novým působištěm se stane extraligový tým HC Škoda Plzeň. Informaci přinesl web vrchlabského klubu.

„S Václavem jsme již byli dohodnuti i na příští sezóně, ale jakmile skončila naše pouť letošním play-off, ozvala se Václavovi Plzeň a v tu chvíli nebylo co řešit. Je to pro něj obrovská příležitost trénovat extraligu a ještě ke všemu doma,“ uvedl sportovní ředitel vrchlabského týmu Jiří Jakubec. „S Václavem to byly tři nádherné hokejové sezóny, ve kterých jsme si užili daleko více radostných okamžiků než těch smutných. Václav zde odvedl velký kus profesionální práce a navíc svou trenérskou filozofií výborně zapadl do schématu našeho klubu. Já osobně si velmi cením i Václavových lidských vlastností a tak odchází nejenom výborný trenér, ale dovolím si říci i můj kamarád,“ vysekl mu poklonu Jakubec.

Václav Baďouček u vrchlabského týmu působil poslední tři sezóny a byl jedním z hlavních architektů úspěšného návratu Vrchlabí z 2. ligy do 1. Chance ligy. Ve své premiérové sezoně v 1. lize dovedl Vrchlabí ke 4. místu po základní části. Ve čtvrtfinále pak horalé padli v dramatické čtvrtfinálové sérii se Vsetínem.

Před vedením vrchlabského týmu nyní stojí úkol poskládat nový realizační tým a především najít nového hlavního trenéra. „V tuto chvíli máme na stole nějaké varianty, ale nechceme nic uspěchat. Je pro nás důležité, aby nový trenér svou filozofií zapadl do konceptu našeho klubu a abychom byli přesvědčeni, že dokáže skloubit veškeré cíle, které budou i pro příští sezónu stejné,“ uzavřel Jiří Jakubec.

Jiří Štefek, HC Stadion Vrchlabí
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Anton Martinec