Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Zápas chudý na góly, ale vítězný. Vrchlabí zdolalo Slavii Praha 2:1 po prodloužení

20. 1. 2021

Zápas chudý na góly, ale vítězný. Vrchlabí zdolalo Slavii Praha 2:1 po prodloužení 9 snímků
Do Krkonoš v rámci 1. hokejové Chance ligy zavítal další slavný celek s extraligovou minulostí – HC Slavia Praha. Hráči HC Stadion Vrchlabí se zvučného jména nezalekli a po většinu hrací doby udávali tempo zápasu. V něm však padly jen tři góly, přičemž jeden z nich až v prodloužení a ten rozhodl, že dva body po výhře 2:1 po prodloužení zůstanou ve Vrchlabí.

Technický, ale fyzicky náročný zápas byl poměrně skoupý na tutové gólové šance. A tuto bilanci nezměnily ani četné přesilové hry. Například hosté hráli na přelomu 1. a 2. třetiny čtyřminutovou přesilovku 5:4 a takřka neohrozili domácí svatyni.

První gól zápasu tak padl až v 36. minutě, kde se trefil domácí Linhart, který překvapil jinak velice pozorného hostujícího gólmana Michajlova. V závěrečné třetině hosté naráželi na precizní defenzivu domácích a zhruba dvě minuty před koncem třetiny se odhodlali ke hře bez brankáře. Jejich zvýšený tlak byl korunován vyrovnáním 28 vteřin před závěrečnou sirénou.

Následné prodloužení, kdy oba týmy hrály se třemi hráči v poli přineslo více taktizování než skutečného ofenzivního hokeje. Když už vše pomalu směřovalo k samostatným nájezdům vyslal domácí kapitán Tomáš Jirků do poslední zteče útočníka Heřmana, který 1,6 sekundy před koncem prodloužení vstřelil vítěznou branku a zajistil horalům druhý bod.

Svojí výhrou Vrchlabí udrželo v tabulce 1. Chance ligy třetí pozici. V dalším utkání nastoupí tuto sobotu v Ostravě proti týmu Poruby.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: HC Stadion Vrchlabí