Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Covidová stopka. Winter Hockey Games ve Špindlu ani letos nebudou

29. 11. 2021

page.Name
Hokejový svátek pod širým nebem se ani letos ve Špindlerově Mlýně neuskuteční. Podle informací hlavní organizátor, agentura Eniva s.r.o., během dneška oznámí, že se velkolepá akce D+D Real Winter Hockey Games stejně jako v loňském roce kvůli nepříznivé koronavirové situaci a vládním opatřením opět odláká. Legendy Jaromír Jágr a spol. se měly pod černou sjezdovkou ukázat od 7. do 11. prosince.

Ještě na začátku listopadu pořadatelé ujišťovali, že se hokejové hry D+D Real Winter Hockey Games v čele s hlavní tváří Jaromírem Jágrem budou v prosincovém termínu konat a příznivci o nevšední zážitek nepřijdou. „Akce se jednoznačně uskuteční,“ uvedla tehdy pro Vrchlabinky Andrea Bársony, spolumajitelka pořádající agentury Eniva s.r.o. „Jsme připraveni na všechny varianty i na tu krajní, že se zápasy odehrají bez diváků," dodala Bársony.

Jenže o měsíc později je všechno jinak. Výrazně zhoršená situace ohledně covidové pandemie a s tím spojená přísnější opatření vlády vystavily nekompromisní stopku. „Moc nás mrzí, že musíme celou akci již podruhé odkládat na nový termín," uvedla v pondělí dopoledne Andrea Bársony v tiskovém prohlášení.

Oproti loňsku je však rozdíl v tom, že na dojezdu černé sjezdovky ve Svatém Petru už je téměř všechno nachystáno. „V místě konání je vše připraveno, ledová plocha a tribuny měly tento týden přivítat první hokejisty. Musíme ale respektovat současnou epidemiologickou situaci v České republice, a proto jsme se rozhodli hokejové hry znovu přesunout na rok 2022," vysvětlila Andrea Bársony. 

Majitelé vstupenek ale o možnost vidět Jágra a spol. nepřijdou, jen si musejí počkat na nový termín. „Všem hokejovým fanouškům, kteří si zakoupili lístky, se tímto moc omlouváme. Zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti na nový termín, který brzy zveřejníme,“ dodala Bársony. Na webových stránkách D+D Real Winter Hockey Games už byl prodej vstupenek pozastaven.

Ke zrušení akce se vyslovil i Jaromír Jágr, česká hokejová legenda, která se na přípravách projektu podílela. „Je to pro nás smutná událost a složité rozhodování," přiznal v tiskové zprávě Jaromír Jágr.

„Máme za sebou více než rok příprav této skvělé akce, kterou musíme znovu odložit. Jedná se však v první řadě o zážitek pro diváky, jehož realizace bez plných tribun postrádá smysl," nastínil Jágr důvody už druhého odložení hokejových her ve Špindlu.

Kmoníček: Mrzí nás to, ale rozhodnutí respektujeme

Od úterý 7. prosince se na nově vybudovaném stadionu pro 7500 diváků měla postupně odehrát dvě extraligová utkání Kladno – Pardubice a Sparta – Hradec Králové. V Mountfieldu zprávu o odkladu chápou, byť nadšeni z ní nejsou. „Samozřejmě nás tato zpráva nepotěšila a mrzí nás, protože šlo o druhý chystaný ročník. Na druhou stranu za současné situace toto rozhodnutí pořadatelů respektujeme a chápeme. Přejeme jim, aby tuto nelehkou úlohu zvládli," řekl Aleš Kmoníček, generální manažer hradeckého klubu.

„Už nyní počítáme s tím, že se akce uskuteční příští rok. Se zástupci Sparty aktuálně jednáme o tom, kdy bude utkání 56. kola sehráno. My preferujeme původní termín, tedy 25. únor,“ doplnil Kmoníček. Hradec měl se Spartou celé hry v sobotu 11. prosince uzavírat. 

Na programu byl i prvoligový souboj mezi Vrchlabím a Vsetínem. V podkrkonošském klubu rovněž nad odložením nejásali. „Je to pro nás obrovské zklamání. Na tuto akci jsme se hodně těšili a připravovali. Objednali jsme například sadu nových dresů. Nyní musíme řešit řadu organizačních věcí. Například plánovaný zápas musíme přesunout na jiný termín," poukázal Jiří Jakubec, sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí.

Ve Špindlu se dále měli ukázat junioři či parahokejisté Česka a Slovenska, na programu byl také hokejový duel česko-slovenských legend a zápas ženské reprezentace s výběrem univerzitní ligy. Brusle si měly nasadit i fotbalové hvězdy v čele s Vladimírem Šmicerem.

„Věříme, že přeložení termínu na příští rok je vzhledem k aktuální situaci v Česku správným rozhodnutím a fanoušci nás v něm podpoří. Pro nás jako organizátora akce je důležité, aby si každý divák maximálně užil hokejový svátek přímo v místě bez omezení a restrikcí,“ dodal Jaromír Jágr.

Jiří Tůma
jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Winter Hockey Games