Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Dobojováno! Pro Karolínu Erbanovou se otevřela cesta na další zimní olympiádu

14. 11. 2021

page.Name
Sen o historicky první účasti českého ženského národního hokejového týmu na zimních olympijských hrách se stal skutečností. Češky na závěr kvalifikace v Chomutově porazily Maďarsko 5:1 a ovládly skupinu C bez ztráty bodu. Na účast na své další olympiádě se může těšit i vrchlabská rodačka a bronzová olympijská medailistka Karolína Erbanová.

O branky českého týmy se postaraly Klára Hymlárová, Lenka Serdar, Vendula Přibylová, Samantha Kolowratová a Denisa Křížová. Gólmanka Klára Peslarová přišla o čisté konto v 58. minutě po gólu Alexandry Huszákové.

Olympijský turnaj se bude hrát od 4. do 20. února příštího roku. Svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny se zařadily do výkonnostně horší skupiny B s Japonskem, Dánskem, domácí Čínou a úspěšnějším ze souboje mezi Švédskem a Francií.

Ženský hokej se poprvé představil pod pěti kruhy v roce 1998 v Naganu, v Pekingu se bude hrát sedmý olympijský turnaj. Ženský i mužský český tým ze stejného kolektivního sportu se na jedné olympiádě představí poprvé v samostatné historii, v československé éře se to povedlo naposledy házené v roce 1988 v Soulu.

(ČTK, jš)
Foto: Miloš Šálek