Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Hokej ve Špindlu covid neomezí, tvrdí Dědek. Jágr bude v zápřahu

9. 11. 2021

page.Name
Podnikatel Petr Dědek očekává, že se hokejový svátek pod otevřeným nebem uskuteční ve Špindlerově Mlýně bez omezení divácké kapacity. Společnost sedmačtyřicetiletého miliardáře D+D Real se stala titulárním partnerem Winter Classic Games a klub Dynamo Pardubice, jímž je většinovým vlastníkem, odehraje jeden z taháků týdenní akce – extraligový duel s Kladnem v čele s Jaromírem Jágrem, ústřední tváří velkolepých her v Krkonoších.

Rodák z Vrchlabí si ani nechce připouštět, že by do vyhlášeného lyžařského střediska ve Svatém Petru nemohli zavítat diváci. „Jakákoliv omezení se přece nemohou týkat očkovaných lidí, potažmo lidí s negativním PCR testem,“ říká Petr Dědek, který věří v hladký průběh. Stadion s kapacitou pro 7500 diváků už je pod černou sjezdovkou z velké části rozestavěný. Ve dnech od 7. do 11. prosince se na hrách představí hokejisté Kladna, Pardubic, Hradce Králové a Sparty. Dorazí česko-slovenské legendy, za něž má nastoupit i Jaromír Jágr, fotbalisté Vladimír Šmicer či Karel Poborský a objeví se řada dalších známých jmen.     

Spolumajitelka agentury Eniva, promotéra hokejové akce ve Špindlu, Andrea Bársony, uvedla, že D+D Real Winter Classic Games se určitě uskuteční, v krajním případě i bez diváků. Jak se na to díváte? Opravdu nehrozí, že by hry mohla zastavit nějaká covidová opatření?
Dívám se na to velice pozitivně. Stadion se staví a hokejové hry se určitě uskuteční. Věřím, že proběhnou i s naplněnou diváckou kapacitou. Přece jakákoliv omezení se nemohou týkat očkovaných lidí. Naočkovaný divák se může akce zúčastnit, potažmo i ten divák, jenž bude mít negativní PCR test. Navíc hry se konají venku, což je také důležitý faktor. Nemám tedy obavy ani pochyby, akce proběhne se všemi diváky. Chystá se týden plný hokeje s dalším bohatým programem, který určitě stojí za návštěvu. Jsem přesvědčen, že žádná omezení nebudou.

Pod sjezdovkou ve Svatém Petru roste hokejová aréna

Podívejte se, jak to měsíc před D+D Real Winter Classic Games vypadá pod černou sjezdovkou ve skiareálu Svatý Petr, kde vzniká hokejová aréna pod otevřeným nebem.

Pro více fotek klikněte ZDE.

Ale přece, co když dojde na krajní řešení? A návštěvníci na venkovní stadion nebudou moct v plné míře, nebo dokonce vůbec. To by byl problém i škoda zároveň…
Pokud máme spekulovat, tak by situace ohledně covidu musela postoupit do krajního stadia... Prostě hokejová akce bude v jakémkoliv případě. Ale já bych se do úvah, že by se hrálo bez diváků, vůbec nepouštěl. Už je dost lidí očkovaných, nemůžeme se přece vrátit do doby někde před dvěma lety a do tvrdého lockdownu. Pojďme od toho.  

Dobře. Dá se říct, že na nuceném odložení loňského prvního ročníku pořadatelé vydělali? Kladno s Jaromírem Jágrem mezitím postoupilo do extraligy. Program se rozšířil, akce trvá víc dnů...
Předně je důležité, že hokejová legenda s číslem 68, Jaromír Jágr, stále hraje. Je zase o rok starší a bylo riziko, zda bude dál pokračovat. Určitě je dobře, že Kladno je v extralize, původně by hrálo prvoligový zápas s Vrchlabím, které se nyní utká se Vsetínem. Takhle jsme přidali další extraligové utkání, Kladno bude hrát s Dynamem, což přidává na atraktivitě, protože Dynamo má nejlepší fanouškovskou základnu, je z východočeského regionu a má velkou podporu. Myslím si, že toto utkání hrám jednoznačně pomůže, dodá jim na větší zajímavosti. Na druhou stranu každá akce, která se odsouvá, přináší větší náklady. Osobně nemám rád, když se akce odkládají, ale z tohoto pohledu, že může dojít na souboj Kladna s Pardubicemi, je to jakási náplast za to, že se hry musely o rok posunout.

Jágr a spol. si ve Špindlu zahrají. Hokejový svátek se plánuje i bez diváků


A nastal z finančního pohledu velký problém kvůli odložení akce?

To je spíš otázka na promotéra. My jako titulární partner D+D Real jsme bez problémů vyšli vstříc organizátorovi a řekli jsme, že prodloužíme smlouvu a vše posuneme o rok. Jsme trpěliví, akce se koná v našem regionu, my jsme firma spojená s hokejem a takhle zajímavý projekt jsme si nechtěli nechat utéct. Počkali jsme a těšíme se na to.

Program se rozšířil o zápas fotbalových hvězd v čele s Vladimírem Šmicerem, hrát budou i hokejové legendy, ženy, parahokejisté či junioři. Podílíte se vzhledem k tomu, že se pohybujete ve sportovním prostředí, na účasti známých jmen?   
Máme určitá partnerství. Trochu s organizací pomáháme, ale nicméně program a vše s tím spojené si řeší promotér sám, tedy agentura Eniva. Do toho my se nepleteme.

Hlavní hvězdou bude již zmíněný Jaromír Jágr, v devětačtyřiceti letech stále střílející góly v české extralize. Modlíte se, aby se olympijský vítěz z Nagana do té doby nezranil? Hry by tím jednoznačně utrpěly. 
Jak jsem řekl, důležité je, že Jaromír Jágr stále hraje, Kladno je na něm postavené. Dále je tam ještě Tomáš Plekanec, jedna z další legend českého hokeje. Věřím, že Jaromír Jágr hrát bude, on chce nastoupit i do pátečního zápasu legend, takže bude mít docela náročný program, byť zápasy legend jsou tak trochu srandamače. Zápasy s ním budou atraktivní. Těším se na něj.

Program D+D Real Winter Hockey Games 2021 ve Špindlerově Mlýně:

úterý 7. prosince: Extraliga juniorů: Mountfield Hradec Králové – Sparta Praha (11.00), HC Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice (16.00)

středa 8. prosince: Nadační den, turnaj partnerů a zápas fotbalových legend (Vladimír Šmicer, Karel Poborský, Milan Baroš a další)

čtvrtek 9. prosince: Extraliga: HC Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice (18.00). Předtím zápas Univerzity a ženského týmu

pátek 10. prosince: Chance liga: HC Stadion Vrchlabí – VHK ROBE Vsetín (12.00). Zápas hokejových legend Česko vs. Slovensko (16.00)

sobota 11. prosince: utkání reprezentačních týmů v para hokeji Česko vs. Slovensko (12.00). Extraliga: Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha (16.00)


Jiří Tůma

jiri.tuma@salonkyhk.cz
Foto: Luboš Jeníček