Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Jágr a spol. si ve Špindlu zahrají. Hokejový svátek se plánuje i bez diváků

7. 11. 2021

page.Name
Hokejový svátek D+D Real Winter Classic Games ve Špindlerově Mlýně se v termínu 7. až 11. prosince jistě uskuteční. Podle vyjádření organizátorů z agentury Eniva s.r.o. nehrozí, že by zápasy pod otevřeným nebem zastavila nařízení ohledně covidové pandemie, jako tomu bylo v loňském roce. V krajním případě se bude hrát i bez diváků. Vrchol týdenní akce představují extraligové duely Kladna, klubu Jaromíra Jágra, s Pardubicemi a Hradce Králové se Spartou. Na ledě se objeví i fotbalové legendy v čele s Vladimírem Šmicerem, parahokejisté, tým žen a další.

Ve Špindlerově Mlýně jsou měsíc před začátkem hokejových her přípravné práce v plném proudu. Pod Černou sjezdovkou již vyrostla hlavní tribuna, chystá se stavba dvou vedlejších s celkovou kapacitou 7500 míst. Dále se buduje ledová hrací plocha, která by se měla od 22. listopadu začít chladit a postupně uvést do provozu.  

Z toho je patrné, že hokejoví fanoušci o zážitek z hokeje pod širým nebem podobně jako loni nepřijdou. „Akce se jednoznačně uskuteční,“ uvedla Andrea Bársony, spolumajitelka pořádající agentury Eniva s.r.o.

Hokejové zápasy by se za nejhoršího možného scénáře odehrály bez diváků. „Jsme připraveni na všechny varianty i na tuhle krajní. Chystáme různé přenosy a streamy, ale my se nebojíme, že by se zápasy musely odehrát zcela bez diváků. Spíš si myslím, že budou nařízena určitá opatření, kterými se pochopitelně budeme řídit,“ dodala Bársony s tím, že akce má plnou podporu královéhradeckého hejtmana Martina Červíčka.

Hokej ve více dnech. Hlavní hvězdou Jaromír Jágr

Ústřední postavou ve Špindlerově Mlýně bude Jaromír Jágr, legenda, jež i v devětačtyřiceti letech střílí góly v extralize. Někdejší hvězda slovutné NHL a zlatý olympionik z Nagana se měl ve vyhlášeném lyžařském středisku ukázat na bruslích už loni. Nápad zahrát si hokej pod jednou ze sjezdovek ve Svatém Petru sám prosazoval. Klub Rytíři Kladno, jehož je majitelem, se stal spolupořadatelem. Tehdy Rytíři ještě hráli první ligu a měli nastoupit proti Vrchlabí. Stopku však vystavil covid.

Velkolepý podnik se posunul o rok na letošek. A pořadatelé se rozhodli program rozšířit a více zatraktivnit pro diváky. „Chtěli jsme nejlepší akci, která tady kdy na ledě byla. A mimo jiné jsme se rozhodli místo tří dnů akci natáhnout na pět dnů," vyhlásil letos na červencové tiskové konferenci Jaromír Jágr, jehož Kladno mezitím postoupilo do extraligy.

Pod sjezdovkou ve Svatém Petru roste hokejová aréna

Podívejte se, jak to měsíc před D+D Real Winter Classic Games vypadá pod černou sjezdovkou ve skiareálu Svatý Petr, kde vzniká hokejová aréna pod otevřeným nebem.

Pro více fotek klikněte ZDE.

A právě duel Rytířů s Dynamem Pardubice, klubem podnikatele Petra Dědka, jehož firma D+D Real je zároveň titulárním partnerem Winter Classic Games, bude patřit ve čtvrtek 9. prosince k tahákům celého programu. O dva dny později proti sobě nastoupí v dalším extraligovém hitu hradecký Mountfield a Sparta.

Ve Špindlu se hokej začne hrát už v úterý 7. prosince, kdy nastoupí juniorské týmy. Ve středu se s hokejkou v ruce představí fotbalové legendy. Tým pod vedením Vladimíra Šmicera už poctivě trénuje. Počítá se s účastí Karla Poborského, Milana Baroše a dalších slavných jmen. V pátek se na ledě ukážou česko-slovenské hokejové legendy a domácí Vrchlabí vyzve v prvoligovém duelu Vsetín, někdejšího šestinásobného mistra republiky. V závěrečný den se utkají parahokejisté Česka a Slovenska. Návštěvníky bude provázet moderátor Libor Bouček.

Zájem o lístky je velký  

Vstupenky jsou v prodeji už od minulého roku. „Loni v červenci, kdy jsme oznámili konání akce, byly prakticky hned po tiskové konferenci všechny vstupenky vyprodané,“ uvedla Andrea Bársony.

Po loňské covidové stopce organizátoři část vstupného vraceli, byť lístky měly platnost i na letošek. „Zachovali jsme se férově. Vláda sice vyhlásila, že organizátoři akcí nemusí vracet vstupné, ale my jsme se tak nezachovali. Kdo chtěl, tak jsme mu vstupné vrátili,“ zdůraznila.

Letos čtyři týdny před vypuknutím to vypadá, že bude plno. Zájem nejen hokejových příznivců roste. „S blížícím se konáním akce, se zájem zvyšuje a je opravdu velký,“ poukázala Bársony.

Překvapení pro návštěvníky

Na hlavní extraligové zápasy stojí nejlevnější lístek 990 korun, ale oproti tomu utkání juniorů jsou zdarma s tím, že zájemci se musí zaregistrovat na oficiálním webu her.

„Tím, že se sportovní areál musí celý postavit, tak je to pochopitelně velmi drahá akce. V řádech milionům. To se samozřejmě promítne i do cen vstupenek, nicméně si myslím, že stále to jsou běžné cenové hladiny,“ uvedla Andrea Bársony bez uvedení konkrétní částky, na kolik pořadatele příprava celé akce vyjde.

Nicméně ve Špindlu nepůjde jen o hokej. Pro účastníky D+D Real Winter Classic Games bude připraven i další bohatý a nejen hokejový program.

„Počítáme se jmény osobností, která už byla oznámena a dále připravujeme další doprovodné akce, které pro fanoušky chystáme formou překvapení. Myslím si, že k vidění bude velmi pěkný a pestrý program. Návštěvníci budou mít i jiné vyžití než jen sledovat hokej,“ uzavřela s pozvánkou Andrea Bársony.

Program D+D Real Winter Hockey Games 2021 ve Špindlerově Mlýně:

úterý 7. prosince: Extraliga juniorů: Mountfield Hradec Králové – Sparta Praha (11.00), HC Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice (16.00)

středa 8. prosince: Nadační den, turnaj partnerů a zápas fotbalových legend (Vladimír Šmicer, Karel Poborský, Milan Baroš a další)

čtvrtek 9. prosince: Extraliga: HC Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice (18.00). Předtím zápas Univerzity a ženského týmu

pátek 10. prosince: Chance liga: HC Stadion Vrchlabí – VHK ROBE Vsetín (12.00). Zápas hokejových legend Česko vs. Slovensko (16.00)

sobota 11. prosince: utkání reprezentačních týmů v para hokeji Česko vs. Slovensko (12.00). Extraliga: Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha (16.00)


Jiří Tůma

jirka@salonkyhk.cz
Foto: Facebook Winter Hockey Games a Petr Kraus