Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Karolína Erbanová válí i jako hokejistka. Pojede na zimní olympijské hry?

8. 11. 2021

page.Name
Vrchlabská rodačka a držitelka bronzové medaile v rychlobruslení ze zimních olympijských her v Pchjongčchangu svými dovednostmi na ledě opět budí pozornost. V pátek dala svůj první gól v reprezentaci hokejistek a v generálce před kvalifikací na olympijské hry v Pekingu pomohla českému týmu porazit v Chomutově Dánsko 4:0. Erbanová po vítězném utkání nadále zůstala ve zúženém výběru trenéra Tomáše Paciny pro olympiádu.

Konečnou nominaci hokejistek, které budou bojovat o premiérovou účast na olympijském turnaji žen, oznámí Tomáš Pacina nakonec ve středu 10. listopadu, kdy musí nahlásit finální soupisku. Kvalifikace se bude hrát 11. až 14. listopadu právě v Chomutově. Soupeřkami českého týmu budou Norsko, Polsko a Maďarsko. 

"Ještě jsme si tady nechali pro jistotu 25 hráček. Ve středu na finální soupisku musíme napsat 23 jmen, takže ještě další dvě budeme muset škrtnout. Je tam ve hře více jmen. Může do toho zasáhnout nějaké zranění, ale i testy na covid, byť jsme zatím měli všechny naprosto v pořádku," řekl Pacina.

Devětadvacetiletá Erbanová, která po medailovém úspěchu na olympiádě v Pchjongčchangu překvapivě ukončila rychlobruslařskou kariéru, bojovala už o nominaci na letošní mistrovství světa. Na šampionátu v Calgary, kde české hokejisty skončily sedmé, nakonec nestartovala. Teď si udržela naději, že v týmu zůstane.

"Místo nemá jisté, ale je to hráčka, která o tu účast velice bojuje. Velmi nás překvapila v pozitivním duchu. Nejdříve jsme si mysleli, že ji pošleme domů mezi prvními, ale její výkon jak včera, tak i dnes nás přesvědčil, aby tady zůstala a poprala se o místo ve finálním výběru," uvedl Pacina.

"Na Karolíně je patrné i její působení ve Švédsku. Její hokejové instinkty jsou zase o pořádný kus dál, než tomu bylo před světovým šampionátem. Věděli jsme, že je to fantastická bruslařka s ohromným tahem na branku, ale ona je zároveň i skvělá kamarádka do kabiny a svým profesionálním přístupem je pro nás ohromným přínosem," prohlásil Pacina.

(ČTK; jš)
Foto: Miloš Šálek