Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Stadion roste. Hokejová show zahájení lyžařské sezony neohrozí

7. 11. 2021

Stadion roste. Hokejová show zahájení lyžařské sezony neohrozí 13 snímků
Hokejový areál s kapacitou pro 7500 diváků už ve Svatém Petru roste pod rukama. Na zápasy pod širým nebem D+D Real Winter Classic Games se ve Špindlerově Mlýně, které se uskuteční od 7. do 11. prosince, bude všechno připraveno. K dnešnímu dni je postavena hlavní tribuna, chystá se výstavba dvou vedlejších a buduje se ledová plocha. Pořadatelé ze skiareálu však myslí i na lyžaře. Sezona se rozběhne podle plánu. Vyřešena je také doprava do zimního střediska, až dorazí Jaromír Jágr a spol.

Budování venkovního hokejového stadionu začalo ve druhé polovině září. „Vše má být dokončeno k 3. prosinci, kdy dojde k předání areálu organizátorům,“ řekl Adam Svačina, jenž má na starost obchod a marketing ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a nyní i při akci D+D Real Winter Classic Games.

Výstavba areálu začala na konci září

Během dvou měsíců příprav hokejového svátku, jehož ozdobou bude účast hvězdného hokejisty Jaromíra Jágra, se na pracovních činnostech podílí permanentně okolo dvaceti lidí. Další se střídají podle dodavatelů služeb.    

„Ve Svatém Petru došlo ke zpevnění a k vyrovnání podkladové plochy před restaurací Stadion, kde bude stát kluziště. Navezli jsme štěrkové podloží, aby nedošlo k pohybům a plochu srovnali až do vodováhy. Tyto práce jsme začali zhruba na konci září,“ popisuje Svačina.

Od té doby výstavba pokročila. Už stojí hlavní tribuna, jež je sestavena ze speciální lešeninové konstrukce. Připraveno je i místo pro LED obrazovku, která nahradí známou kostku v zastřešených arénách. „Minulý týden jsme začali pokládat geotextilní látku na oddělení kluziště od podkladu. Ledová plocha by se měla začít chladit nejpozději 22. listopadu. V následujících dnech se začnou stavět i dvě vedlejší tribuny,“ doplnil Adam Svačina.

čtěte také: Jágr a spol. si ve Špindlu zahrají. Hokejový svátek se plánuje i bez diváků


Do předání v pátek 3. prosince by se mělo vše stihnout bez problémů. Další týden v úterý už budou D+D Real Winter Classic Games zahájeny zápasy juniorů Hradce Králové, Sparty, Kladna a Pardubic. Během týdne bude na ledové kluziště nápor. Na programu jsou mimo jiné extraligové zápasy Kladna s Pardubicemi a Hradce Králové se Spartou. Prvoligový duel Vrchlabí vs. Vsetín. Brusle obují i fotbalové hvězdy Vladimír Šmicer či Karel Poborský, dorazí také české a slovenské legendy, univerzitní a ženský tým.   

S hokejem začne bez omezení i lyžařská sezona

Souběžně s posledním dnem hokejového svátku bude v nejznámějším tuzemském skiareálu zahájena lyžařská sezona. Pořadatelé na sobotu 11. prosince, kdy program na ledové ploše uzavře od 16 hodin extraligový duel Hradec vs. Sparta, plánují letošní Ski Opening. Přejí si příděly sněhu, hokeji prý neublíží.   

„Sníh si přejeme, protože i hokejový areál má být pod sněhem. Co se týká lyžařské sezony, tak počítáme s tím, že provoz bude zahájen v plánovaném termínu. Ve Svatém Petru tradičně začínáme na modré sjezdovce. Milovníci lyžování rozhodně nebudou o nic ochuzeni,“ zdůraznil Adam Svačina.

Černá sjezdovka, pod níž v současnosti roste hokejový stadion, v tomto období stejně není v provozu. Pořadatelé ji však připravovat budou. „Místa, kde se nachází kluziště, nemůžeme zasněžovat, proto nahoře na černé sjezdovce, kousek nad místem, kde se budou odehrávat hokejové zápasy, začneme vytvářet sněhové zásoby, které potom rozhrneme i v dolní části,“ vysvětlil Adam Svačina.

Řízení dopravy jako při Světovém poháru lyžařů

Ve Špindlerově Mlýně už nyní řeší i dopravní situaci při hokejovém týdnu, kam dorazí řada příznivců.  

„Projekt ohledně řízení dopravy směrem do Špindlu bude úplně stejný jako při Světovém poháru v lyžování, kdy nám to zafungovalo,“ objasnil Adam Svačina. Před dvěma lety elitní závody navštívilo dohromady takřka 19 tisíc diváků.

Krkonošské zimní středisko tehdy prošlo zatěžkávací zkouškou. A obstálo. I hokejový podnik přinese místním obyvatelům určitá omezení. „Pokud dojde ve Špindlu k zaplnění kapacity, tak bude vjezd na povolovací karty, s nimiž budou místní občané včas obeznámeni. Na projektu spolupracujeme s Královéhradeckým krajem a úřady ve Vrchlabí a Špindlerově Mlýně. Splňujeme vše, co akce takového formátu vyžadují,“ dodal Adam Svačina.

Jiří Tůma
jirka@salonkyhk.cz
Foto: Petr Kraus