Svátek má

Vyrovnaný duel v Porubě rozhodli Vrchlabští v prodloužení

27. 11. 2021

page.Name
Třikrát v zápase dokázali vyrovnat, utkání dovedli do prodloužení a v něm nakonec rozhodli ve svůj prospěch. Vrchlabští hokejisté si z dnešního duelu Chance ligy v Porubě vezou dva body.

V 6. minutě se dostali domácí poprvé do vedení. Michal Vachovec zpracoval rychlou přihrávku a trefil se přesně mezi Soukupův beton a lapačku - 1:0. Z řady šancí na obou stranách se neujala žádné, střelám úspěšně čelili oba brankáři. Prosadil se až v 19. minutě vrchlabský Martin Heřman, když dorazil do branky ránu Kajínka - 1:1. Poruba ale před pauzou znovu vedla. Pořádně vyšachovala vrchlabskou obranu a do odkryté branky se pak trefil Vachovec - 2:1.

Hosté srovnali v úvodu druhého dějství. Na útočné modré získali puk, Rohlík si bleskově najel až k brance a v poslední chvíli přihrál před odkrytou branku Davidu Chalupovi a ten se nemýlil - 2:2. Jenže ve 29. minutě hosté chybovali při rozehře ve vlastní třetině, Korkiakoski rychle posunul puk k Petru Stloukalovi, a ten bombou z levého kruhu nedal Soukupovi šanci - 3:2. Za necelé dvě minuty bylo ale znovu srovnáno. Vrchlabský útočník Michal Pochobradský prostřelil zpoza levého kruhu vše, co mu stálo v cestě - 3:3.

Na začátku třetí třetiny se poprvé dostali do vedení hosté. Ondřej Rohlík se parádně proháčkoval útočnou třetinou a přesnou trefou zaskočil domácího gólmana - 3:4. Další branku mohl přidat Heřman, ale brankář Poruby kotouč za svá záda nepustil. Naopak v 56. minutě šťastnou trefou nad Soukupovo rameno srovnal při přesilovce Michl Houdek - 4:4.

V prodloužení si Ondřej Matýs vyměnil v útočném pásmu kotouč s Ondřej Válou a nekompromisně zavěsil - 4:5.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Poruba): Jsme nespokojení s tím, co jsme předvedli. Třikrát jsme vedli, ale soupeř vždy našel brzy odpověď. To je nesoustředěnost, kdy najednou chceme hrát velký hokej a vzadu máme díry, kterými umožňujeme soupeři úplně lehce skórovat. Někteří hráči si budou muset sáhnout do svědomí a začít hrát zodpovědně celé utkání, ne pouze pár minut. Musí si uvědomit, že na zádech nosí nejen své jméno, ale i logo klubu, za který by měli bojovat a hrát naplno. To musí zlepšit a jít do dalších zápasů s tím, že budeme jako tým chtít vyhrávat. Každý sem přišel s nějakou vizí, klub je tady vzal a tu vizi je třeba naplnit. Když ne, pak je třeba se zamyslet, jestli má vůbec cenu, aby takový hráč tady hrál.

Petr Hlaváč (Vrchlabí): Pro diváka určitě hezký zápas, ale pro trenéry už to bylo složitější, když padlo tolik gólů. Ale asi se nám utkání hodnotí lépe než domácím, protože si odvážíme dva body. Možná mohly být i tři, ale myslím, že tomu remíza slušela. Prodloužení už bylo o tom, kdo dá gól. Poruba měla tři šance, ale neproměnila je, my jsme měli dvě a rozhodli. Za vítězství jsme rádi, protože jsme měli za sebou dva nepříjemné duely. Věřím, že jsme se výhrou odrazili z neúspěchů a že se to promítne i do dalších utkání.

HC RT TORAX Poruba - HC Stadion Vrchlabí 4:5 po prodl.

Branky a nahrávky: 6. Vachovec (Houdek), 20. Vachovec (Jenyš, Gřeš), 29. Stloukal (Korkiakoski), 56. Houdek (Jenyš, Vachovec) - 19. Heřman (Kajínek, Kaut), 24. D. Chalupa (Koffer, Rohlík), 30. Pochobradský (Heřman, Chrtek), 42. Rohlík (Zdráhal), 64. Matýs (Urban, Vála).
Rozhodčí: Koziol, Čáp - Zídek, Komínek.
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0.
Diváků:
628. Střely na branku: 35:30. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:1 - 0:1.
HC RT TORAX Poruba:
Muštukovs - Szathmáry, Kozák, Voráček, Žovinec, Houdek, Barinka, Urbanec - Stloukal, Réway, Korkiakoski - Guman, Toman, Hrníčko - Jenyš, Vachovec, Gřeš - Kanko, Häring, Brodek. Trenér: Režnar.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Kajínek, Jelínek, Vála, Zdráhal, Kynčl, Nedbal, Voženílek - Pochobradský, Chrtek, Heřman - Machač, Kaut, Zeman - Matýs, Urban, Mrňa - Koffer, Rohlík, Chalupa. Trenér: Hlaváč.

Další výsledky 24. kola:

Jihlava - Slavia 4:5, Vsetín - Litoměřice 4:5 po nájezdech, Šumperk - Sokolov 3:5, Kolín - Prostějov 4:2, Frýdek-Místek - Havířov 4:0, Benátky - Ústí nad Labem 1:2.