Svátek má

Velký obrat se v Třebíči nekonal. Vrchlabí vyhrálo na ledě lídra

20. 12. 2021

page.Name
Vrchlabský Stadion je v letošní Chance lize prvním týmem, který dokázal dvakrát porazit Horáckou Slavii Třebíč. Na ledě lídra vyhrál po nájezdech. V polovině zápasu Vrchlabí vedlo už 3:0. Náskok však neudrželo, za stavu 3:3 rozhodly samostatné nájezdy. V nich ale Třebíč obrat nedokonala a úspěšnější byl tým z Krkonoš. Ve vyrovnané tabulce se po zisku dvou bodů posunul na 7. místo.

Hosté zaskočili vedoucí tým tabulky v prostřední části hry. Po bezbrankové první třetině vstřelil dva rychlé góly ve 23. a 24. minutě. Machač se chytře zbavil bránícího protihráče a rychlou střelou překonal Mičána (0:1). O pár vteřin později se Urban dostal za obranu soupeře a vypálil přesně nad vyrážečku hostujícího gólmana (0:2). Ve 32. minutě hráli hosté přesilovku, Kautovu dělovku ještě gólman zlikvidoval, ale na Urbanovu dorážku už nedosáhl (0:3).

Soupeř ale prokázal, že není lídrem soutěže nadarmo. Ještě ve druhé třetině využil chybu vrchlabského gólmana v rozehrávce Ferda (1:3) a při přesilovce domácích se trefil Hunkes (2:3). Na začátku třetí třetiny srovnal po pohledném protiútoku Bittner (3:3).

Další branky už ze hry nepadly, ani v prodloužení. Dva cenné body pro Vrchlabí zajistil vítězným nájezdem Tomáš Zeman.

OHLASY TRENÉRŮ
Jaroslav Barvíř (Třebíč):
Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Hrabali jsme se z toho prvních pět minut. Vrchlabí si tam vytvořilo dvě, tři gólové šance, které ale ještě neproměnilo. Náš výkon šel postupně nahoru. Po remízové první třetině přišla druhá, kdy jsme inkasovali první gól po individuální chybě. Při druhém gólu nám střídající hráč skočil bekům za záda a skóroval. Třetí gól nás knokautoval v oslabení, kdy jsme udělali tuším ze čtyř faulů tři v útočném pásmu, což nechceme. Prohrávali jsme 3:0, ale chvilku potom jsme v oslabení dali gól na 3:1, a to nás nastartovalo. Využili jsme přesilovku pět na tři, chytli se i diváci a tam jsme začali tlačit a hrát hru, kterou chceme. Na začátku třetí třetiny jsme zaslouženě vyrovnali a pak už to bylo z obou stran opatrnější. I tak jsme nějaké šance měli, bohužel jsme je nedali, takže remíza podle vývoje asi zasloužená. Prodloužení nerozhodlo a v nájezdech byli hosté lepší.

Petr Hlaváč (Vrchlabí): Do Třebíče jsme jeli za nepříznivé situace, kdy jsme prohráli tři domácí utkání. Výsledkově se nám teď nedaří a na naší hře to bylo ze začátku vidět. Chybělo nám větší sebevědomí. Domácí toho naštěstí nevyužili, takže první třetina skončila 0:0. Ve druhé třetině nám pomohly dvě situace, kdy jsme se po dobrém forčekingu a jednom rychlém otočení hry dostali do vedení 2:0 a z přesilovky jsme šli do vedení 3:0. Pak se ukázala naše slabina. Stejně jsme minule měli rozehraný zápas se Vsetínem, ale nebyli jsme schopni ho dorazit. Udělali jsme chybu, 3:1, vyloučení do tří 3:2 a už jsme zase byli hlavami níž. Prodloužení nerozhodlo, nájezdy jsme vyhráli a dva body bereme. Pro nás jsou v tuto chvíli zlaté, jsme spokojeni a doufáme, že se nám začne dařit.

Horácká Slavia Třebíč - Stadion Vrchlabí 3:4 po nájezdech

Branky a nahrávky: 33. Ferda (Forman, Krliš), 36. Hunkes (Nedvídek, Střondala), 44. L. Bittner (Střondala, Vodný) - 23. Machač (Nedbal), 24. Urban (Linhart, Matýs), 32. Urban (Kaut, Linhart), rozhodující samostatný nájezd Zeman.
Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Otáhal, Vašíček.
Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.
Diváků:
814. Střely na branku: 27:27. Třetiny: 0:0, 2:3, 1:0 - 0:0.
Horácká Slavia Třebíč:
Mičán - Hunkes, Mlčák, Furch, Forman, Zukal, Poizl - Střondala, Bittner, Šťovíček - Havlát, Nedvídek, Krliš - Gajarský, Vodný, Zabloudil - Ferda, Michálek, Křehlík. Trenér: J. Barvíř.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Jelínek, Linhart, Oliva, Kajínek, Nedbal, Voženílek, Sýkora - Mrňa, Urban, Matýs - Koffer, Chrtek, Pochobradský - Zeman,  Kaut, Machač - Tjurin, Chalupa, Kynčl. Trenér: P. Hlaváč.

Další známé výsledky 29. kola:

Prostějov - Poruba 2:1, Sokolov - Přerov 1:3, Benátky - Šumperk 5:1, Havířov - Jihlava 5:6.