Svátek má

Vrchlabí smetlo soupeře z Přerova už první třetině

1. 12. 2021

Vrchlabí smetlo soupeře z Přerova už první třetině 19 snímků
Čtyři vstřelené góly za první třetinu a čisté konto brankáře Soukupa. To jsou dva základní pilíře dnešní domácí výhry vrchlabských hokejistů nad Přerovem v Chance lize.

Nejdůležitější okamžiky se odehrály během necelých osmi minut první třetiny. Čtyřgólový brankostroj odstartovala v 9. minutě využitá přesilovka pěti proti třem. Po sérii přihrávek vystřelil Urban, puk se od tyče odrazil k volnému Mrňovi a ten skóroval do odkryté klece - 1:0.

Za minutu přidali domácí druhý gól. Soupeř už sice hrál v pěti, přesto ho Chalupa s Tjurinem obrali na útočné modré o puk, pronikli až před branku a zcela volný Moník už jen mazácky poslal puk pod víko - 2:0.

Třetí branku vsítili Vrchlabští v 15. minutě. Obránce Nedbal nahodil puk od modré na přerovskou branku, útočník Urban byl pohotový a odražený puk ihned poslal do branky - 3:0.

O půl minuty později už to bylo o čtyři góly. Urban při rychlé protiakci postrčil puk na Mrňu a ten našel zcela volného Matýse - 4:0. Hosté pak vystřídali brankáře.

Druhá třetina patřila oběma brankářům, kteří zlikvidovali vyložené šance. Ve třetí třetině padl jediný gól. V 52. minutě Matýs parádní stahovačkou oklamal obránce a trefil se přesně do horního růžku přerovské svatyně - 5:0.

OHLASY TRENÉRŮ

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): Měli jsme dobrý vstup do utkání, navíc nás nakopla více méně náhodná branka v přesilovce pět na tři. Pak se nám nepovedlo pár akcí, první třetinu jsme odehráli perfektně. Dalším zlomovým momentem byla druhá část, kdy se soupeř z některé ze šancí nedokázal dostat zpět do zápasu. Něco jsme si v kabině řekli a třetí třetinu jsme odehráli opět solidně, přidali jsme i pátou branku. Jsme spokojení.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Rozhodlo sedm minut v první třetině. Málem jsme ubránili oslabení tři na pět, na jeho konci jsme ale dostali gól. Poté jsme udělali tři hrubé chyby, za které nás domácí potrestali. Byly to systémové chyby, kdy jsme se na to připravovali. O to víc to mrzí. Od druhé části jsme hráli, co jsme chtěli hrát od začátku. Bez chyb, se spoustou šancí. Do utkání jsme se mohli vrátit, ale Vrchlabí výborně zachytal brankář. Měli jsme strašně moc vyloučených, to se prostě nedá zápas zvrátit. Domácí vyhráli zaslouženě. Asi to nemělo skončit 5:0, ale na to už se historie ptát nebude.

HC Stadion Vrchlabí - HC ZUBR Přerov 5:0

Branky a nahrávky: 9. Mrňa (Urban, Heřman), 10. Moník (Chalupa, Tjurin), 15. Urban (Nedbal, Voženílek), 16. Matýs (Mrňa, Urban), 52. Matýs (Urban).
Rozhodčí: Valenta, Hucl - Juránek, Sedláček.
Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0.
Diváků:
403. Střely na branku: 21:25. Třetiny: 4:0, 0:0, 1:0.
HC Stadion Vrchlabí:
Soukup - Kajínek, Jelínek, Oliva, Zdráhal, Voženílek, Nedbal, Sýkora - Koffer, Chrtek, Heřman - Machač, Kaut, Zeman - Matýs, Urban, Mrňa - Moník, Chalupa, Tjurin. Trenér: Hlaváč.
HC ZUBR Přerov: Petrásek - Kubeš, Hrabal, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Seemann - Süss, Herman, Jakub Svoboda - M. Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda - Doležal, Dvořák, Novák - Sebera, Král, Indrák. Trenér: Kočara.

Další výsledky 25. kola:

Havířov - Benátky nad Jizerou 2:4, Ústí nad Labem - Kolín 2:3 v prodloužení, Slavia - Vsetín 1:2, Litoměřice - Poruba 4:3 po nájezdech, Třebíč - Jihlava 2:1, Prostějov - Šumperk 3:2 po nájezdech.

Příště (v sobotu) se hraje:
Poruba - Slavia, Přerov - Litoměřice, Vsetín - Třebíč, Šumperk - Ústí, Kolín - Havířov, Benátky - Frýdek, Jihlava - Sokolov.

HC Stadion Vrchlabí sehraje další ligové utkání v úterý 7. prosince, doma proti Litoměřicím.