Svátek má

Třetí výhra v řadě. Horalé vypráskali Frýdek-Místek

31. 10. 2021

page.Name
To byl týden! Pondělí, středa a sobota a pokaždé vítězství. Hokejisté Vrchlabí v Chance lize po Ústí nad Labem a Havířovu uspěli i v souboji s Frýdkem-Místkem. Sobotní utkání 17. kola jednoznačně ovládli. V moravsko-slezském městě zvítězili 5:1 a v prvoligové tabulce se posunuli na 6. místo.

Zápas, kterým hokejisté uzavřeli první třetinu základní části druhé nejvyšší české soutěže, hostům vyšel náramně a domácí pustili ke slovu až za stavu 5:0.

Gólostroj horalů nastartoval v 17. minutě Mrňa po nádherné kombinaci Chalupy s Kautem a o chvíli později využil dvojnásobnou přesilovku bombou Vála. Hned po 37 vteřinách druhé třetiny zvýšil hostující náskok David Kájínek, který se prosadil svižným nahozením puku od modré čáry. Brankář Šimboch v tu chvíli chytal bez hole. A za další dvě minuty už to bylo 4:0 pro hosty, protože Zeman proměnil trestné střílení, které rozhodčí nařídil za faul na ujíždějícího Pochobradského. Pátou trefu krkonošského mančaftu přidal ve 34. minutě Kaut, kdy mu puk před odkrytou bránu připravil Mrňa.

Vrchlabský tým měl i ve třetí třetině zápas pod kontrolou a šlo jen o to, jestli gólman Soukup udrží po Havířovu druhou nulu v řadě. To se ale nepovedlo. Čtyři a půl minuty před koncem jej překonal rychlou střelou z blízka Šlahař.

„Zápas se mi samozřejmě hodnotí velice dobře, protože si myslím, že jsme jej měli po celou dobu pod kontrolou. Co nás může mrzet, tak jen to, že jsme tady nevstřelili ještě více gólů. S tím se pereme docela dlouho, kdy z velkých šancí branky nedáváme. Dnes nám tam ale pět gólů padlo, takže jsme spokojeni. I s týmovým výkonem, kdy z hráčů bylo vidět, že chtějí tady vyhrát. Že necestovali takovou dálku, aby si odsud žádný ten bod nakonec neodvezli,“ uvedl kouč Vrchlabí Petr Hlaváč.

V dalším kole už prvoligové mančafty čekají první odvety. Hokejisté Vrchlabí nastoupí ve středu v Benátkách nad Jizerou, které doma porazili 2:0.

HC Frýdek-Místek – HC Stadion Vrchlabí 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Šlahař (Teper) – 17. Mrňa (T. Kaut, D. Chalupa), 19. O. Vála (T. Kaut, P. Urban), 21. Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 23. T. Zeman (TS), 34. T. Kaut (Mrňa, T. Kynčl).
Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Kučera, Blažek.
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1.