Svátek má

Vrchlabí je ve formě. Čtyřmi góly sestřelilo lídra z Třebíče

16. 10. 2021

Vrchlabí je ve formě. Čtyřmi góly sestřelilo lídra z Třebíče 17 snímků
Vedoucí tým Chance ligy z Třebíče už není neporazitelný, Dnes si na něj totiž vyšlápl vrchlabský Stadion. Nasázel mu čtyři góly a navázal na předchozí výhru na Slavii. V aktuální tabulce se Vrchlabí vyhouplo na pátou příčku.

První branka padla v 9. minutě. Hosté zpoza vlastní branky špatně vyhodili puk, podél mantinelu se dostal až ke Kajínkovi, který se rozpřáhl, vypálil z první a po teči Matýse puk skončil v síti - 1:0. Druhý gól vstřelili domácí ve 12. minutě při oslabení. V útočném pásmu vybojoval kotouč dobře forčekující Pochobradský. Rychle s ním vybruslil až před branku, před gólmanem ho rychle přihrál Voženílkovi a ten trefil do odkryté branky - 2:0.

Hosté snížili na začátku druhé třetiny. Doudera ve 25. minutě sebral puk vrchlabské obraně, přihrál ho rychle Šťovíčkovi. Jeho ránu Soukup vyrazil bohužel přímo před dojíždějícího Douderu, který puk behendem usměrnil za domácího brankáře - 2:1.

Stadion se ale nenechal zaskočit, pokračoval v aktivní hře. Ve 28. minutě za třebíčskou svatyní vybojoval puk Rohlík, vybruslil s ním před gólmana Jekela a prudce vystřelil. Trefil brankáře do ramene, k odraženému puku se dostal Koffer a po ledě propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:1.

Ve 36. minutě se řítili domácí Mrňa s Chalupou dva na jednoho. Jejich akci ještě gólman Jekel zastavil, ale na dvojnásobnou dorážku Urbana už nestačil - 4:1.

Ve třetím dějství už padl jen jeden gól. V 55. minutě ho vsítili hosté, od modré pálil přesně Doudera. Při závěrečné power-play 6 proti 4 se lídr z Třebíče neprosadil. Domácí vedení udrželi a zaslouženě získali tři body.

HC Stadion Vrchlabí - SK Horácká Slavia Třebíč 4:2

Branky a nahrávky: 9. Matýs (Kajínek, Kaut), 12. Voženílek (Pochobradský, Kučera), 28. Koffer (Rohlík, Kučera), 36. Urban (Chalupa, Mrňa) - 25. Doudera (Šťovíček), 55. Doudera (Ferda).
Rozhodčí: Wagner, Veselý - Polák, Roischel.
Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0.
Třetiny: 2:0, 2:1, 0:1. Střely na branku: 28:28. Diváků: 643.
HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup - Vála, Jelínek, Kajínek, Oliva, Voženílek, Nedbal, T. Kynčl - D. Chalupa, P. Urban, Mrňa - Matýs, T. Kaut, T. Zeman - Heřman, Chrtek, Pochobradský - L. Kučera, O. Rohlík, Koffer. Trenér: Hlaváč.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Doudera, Furch, Forman, Poizl, Mlčák, Tureček, Zukal - Šťovíček, L. Bittner, Psota - Krliš, Nedvídek, Střondala - M. Zabloudil, Kusko, Burian - D. Sklenář, D. Michálek, Ferda. Trenér: Pokorný.

Další výsledky 12. kola:
Litoměřice - Slavia 4:3, Vsetín - Ústí 3:4 po nájezdech, Jihlava - Havířov 3:5, Šumperk - Benátky 4:5, Kadaň - Frýdek 1:8, Přerov - Sokolov 4:2, Poruba - Prostějov 1:5.