Svátek má

Gólovou přestřelku v Benátkách vyhrálo Vrchlabí 5:6 po nájezdech

24. 8. 2021

page.Name
Utkání plné zvratů ozdobené deseti góly a navrch drama v podobě samostatných nájezdů. To všechno nabídlo úterní přípravné utkání před startem 1. hokejové Chance ligy, ve kterém tým HC Stadion Vrchlabí hostoval na ledě středočeských Benátek nad Jizerou. Horalé nakonec domácím oplatili porážku z prvního přípravného utkání a zvítězili 5:6 po samostatných nájezdech.

Začátek zápasu patřil vrchlabským, kteří již ve 14. minutě vedli 0:2 a tímto skóre skončila i první třetina. Ve druhém dějství se brankový stroj rozjel naplno a po dvou brankách vsítili domácí hosté.

Benátky nad Jizerou vstupovaly do 3.třetiny za nepříznivého stavu 2:4, ale její hráči v kabině se před závěrečným dějstvím řádně nabudili a po necelých třech minutách hry bylo srovnáno! A co více, na konci 9. minuty poslal domácí poprvé do vedení Vojtěch Jiruš a dotahovat muselo pro změnu Vrchlabí.

Srovnat skóre se horalům podařilo až v poslední minutě, kdy se trefil Tomáš Linhart. Zápas tak šel do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů. V nich bylo úspěšnější Vrchlabí, kdy rozdílový nájezd proměnil Martin Heřman.