Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Slavná 68 v Krkonoších. Jaromír Jágr nastoupí proti Vrchlabí

3. 2. 2021

page.Name
V rámci 1. hokejové Chance ligy změří hráči týmu HC Stadion Vrchlabí své umění s kladenskými Rytíři. V jejich sestavě se objeví i hrající majitel klubu a jeden z nejlepších světových hokejistů všech dob Jaromír Jágr. Zápas začíná ve středu odpoledne v 14:20 a bude ho vysílat stanice ČT Sport.

Velký hokejový svátek se však odehraje před prázdnými tribunami D+D Elektromont arény. Vítěz tohoto zápasu se minimálně do dohrání všech dalších středečních utkání 1. hokejové Chance ligy posune do čela tabulky celé ligy.

Hokejový tým z Krkonoš bude mít tak po letech velkou čest postavit se proti další skutečné hokejové legendě. V minulosti se tak stalo například na začátku srpna roku 2009, kdy zde v rámci Tipsport Hockey Cupu proti Vrchlabí hrály Pardubice, do jejichž branky se po patnácti letech vrátil jejich odchovanec Dominik Hašek. Pro legendárního gólmana to tehdy bylo úplně první utkání po jeho rozhodnutí vrátit se k profesionálnímu chytání. Pardubice tehdy ve Vrchlabí vyhráli i díky Haškovi 0:3.

V kladenském dresu se ve Vrchlabí představí i další známý hokejista s bohatými zkušenostmi z NHL i reprezentace - Tomáš Plekanec.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Rytíři Kladno