Svátek má

Vrchlabí potvrdilo formu, porazilo Jágrovo Kladno 4:2 a vede ligu

3. 2. 2021

Vrchlabí porazilo Jágrovo Kladno 4:2 28 snímků
Skvělé! Vrchlabští hokejisté zvládli dohrávku 17. kola Chance ligy na jedničku. Přehráli na domácím ledě kladenské Rytíře, kteří měli v sestavě legendy Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. A navíc za přítomnosti kamer stanice ČT sport, která duel přenášela živě.

Domácí do středečního zápasu nastoupili bez útočníka Tomáše Nouzy, zato v bráně s extraligovým gólmanem Pavlem Kantorem. Duel začali lépe. Přesilovku hned v úvodu sice ještě nevyužili, ale skórovat se jim povedlo už na začátku 4. minuty. Kladenský bek Snuggerud netrefil na útočné modré puk, dostal se k němu ale vrchlabský útočník David Chalupa, nikým neohrožovaný najel před brankáře Košarišťana a prostrčil mu kotouč mezi betony - 1:0. Do šancí se dostali ještě domácí Urban a Pochobradský, ale neuspěli.

Kladenským se povedlo srovnat při přesilovce ve 33. minutě. Osmačtyřicetiletý Jágr přihrál napříč útočným pásmem Plekancovi, jeho ránu ještě brankář Kantor vyrazil, ale na dorážku Nicolase Hlavy už nestačil - 1:1. Vrchlabští si vzali zápasové vedení zpátky krátce před přestávkou. Michal Pochobradský si při početní převaze dvakrát vyměnil kotouč s Davidem Chalupou a tvrdě zakončil střelou po ledě - 2:1. Byla to nejhezčí souhra zápasu.

Klíčový okamžik nastal ve 43. minutě. Matouš Kratochvil využil chybu Kladna při rozehrávce a přesnou střelou k tyči poslal Vrchlabí do dvougólového vedení - 3:1. Hosté potom vrhli všechny síly do útoku. Ve 49. minutě snížil po rychlé souhře Plekance s Hlavou Adam Kubík. Vymetl přesně horní růžek branky - 3:2.

Domácí se pak dostali pod tlak, ale odolali. Ve vyložených šancích neuspěli kladenští Plekanec, Machala ani Jágr. Naopak při závěrečné power-play se trefil do prázdné branky vrchlabský Patrik Urban - 4:2. „Od začátku jsme si šli pro vítězství, nechali jsme na ledě maximum a štěstěna dnes stála při nás,“ řekl reportérům ČT Sport bezprostředně po utkání vrchlabský kapitán Tomáš Jirků.

„Ve třetí třetině jsme měli velkou převahu, ale gólů bylo málo. Možná jsme měli trochu líp zvládnout ostatní přesilovky, tam nám to úplně neklapalo. I když jsme z nich dali dva góly, tak je můžeme hrát líp,“ přiznal kladenský kapitán Tomáš Plekanec.

Vrchlabí - Kladno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Fakta - branky a nahrávky: 4. Chalupa (Hozák, Zeman), 40. Pochobradský (Chalupa), 43. M. Kratochvil (Machač), 60. Urban - 33. Hlava (Plekanec, Jágr), 50. Kubík (Hlava, Plekanec). Rozhodčí: Souček, Wagner - Hnát, Dědek. Vyloučení: 7:6 + navíc Kajínek (Vrchlabí) 5 minut + osobní trest do konce utkání. Využití: 1:2. Střely na branku: 24:34. Hráno bez diváků.

Sestavy - HC Stadion Vrchlabí: Kantor - Linhart, Oliva, Kajínek, Niko Kajínek, Hrádek, Jirků, J. Moník - Heřman, Urban, Pochobradský - Kratochvil, Matýs, Machač - Chalupa, Hozák, Zeman - F. Moník, Chrtek, Mrňa. Trenér: Václav Baďouček.
Rytíři Kladno: Košarišťan - Mikliš, Frye, Snuggerud, Kehar, Suchánek, Zacharčuk, Zajíc - Hlava, Plekanec, Melka - Guman, Marosz, Bílek - Jágr, Filip, Machala - Račuk, Machač, Kubík. Trenér: David Čermák.