Svátek má

Drama v Kolíně dospělo do nájezdů, rozhodla trefa Tomáše Zemana

15. 9. 2021

page.Name
Cenné dva body vezou vrchlabští hokejisté z kolínského ledu. Vypjaté utkání druhého kola Chance ligy dospělo až k samostatným nájezdům. Rozhodnutí padlo až v sedmé sérii, kdy se přesně trefil Tomáš Zeman.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, když na konci 7. minuty využili přesilovou hru. Obránce Linhart od modré přihrál Urbanovi, a ten z kruhu na vhazování zamířil přesně k tyči. Hosté vyrovnali za necelou minutu. Prakticky ze stejného místa se trefil Zumr.

Ve druhé třetině se Vrchlabští dostali do dvougólového trháku. Mrňa se vrátil z trestné lavice, vydal se pro puk k zadnímu mantinelu a vpádu ho přihrál Kautovi (1:2). Necelou minutu před přestávkou vypálil při přesilovce od modré Nedbal, gólmanem vyražený puk dorazil do branky Heřman (1:3).

Kolínští Kozlové se nevzdali. Ve 48. minutě využili přesilovku a po ráně Krejčíka od modré snížili na 2:3. V čase 57:19 dokonce vyrovnali, při početní převaze skóroval z mezikruží Král (3:3). Za dalších jedenáct vteřin ale šli do vedení znovu Vrchlabští. Urban přesnou střelou k tyči proměnil trestní střílení (3:4).

Domácí srovnali pět vteřin před koncem třetí třetiny. Za brankáře Soukupa propadla nepříliš tvrdá rána kolínského obránce Matějčka (4:4).

V prodloužení gól nepadl, rozhodly nájezdy. V sedmi sériích se prosadil jako jediný střelec vrchlabský Tomáš Zeman.

SC KOLÍN - HC STADION VRCHLABÍ 4:5 po nájezdech

Fakta - branky a nahrávky: 8. Zumr (Čížek, Váchal), 48. L. Krejčík (Čížek, Čáp), 58. Z. Král (Jankovský, Šalda), 60. Matějček (Čížek, Veselý), rozh. nájezd Zeman - 7. Urban (Linhart), 27. T. Kaut (Mrňa), 40. Heřman (Nedbal, J. Zdráhal), 58. Urban (TS). Rozhodčí: Jechoutek, Bejček - Hnát, Beneš. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:34. Diváků: 925. Třetiny: 1:1, 0:2, 3:1.
Sestavy - SC Kolín: Sejpal - Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek, Váchal - Jankovský, Šafránek, Z. Král - J. Sklenář, Veselý, Krejčík - D. Sklenář, Štohanzl, Petržilka - Zumr, Matějček, Dvořák.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Linhart, Kajínek, J. Zdráhal, M. Voženílek, Nedbal, Oliva, T. Jelínek - Heřman, Urban, Pochobradský - Matýs, T. Kaut, D. Chalupa - Mrňa, Chrtek, T. Zeman - Kynčl, Machač, Štetka. Trenéři: Hlaváč a Koudelka.

Další známé výsledky 2. kola:
Jihlava - Vsetín 3:0, Frýdek-Místek - Slavia 3:5, Kadaň - Poruba 1:3, Havířov - Třebíč 0:4, Benátky - Litoměřice 1:3, Ústí - Sokolov 3:4, Šumperk - Přerov 2:1.

Příště (v sobotu 18. října) se hraje:

Vrchlabí - Šumperk (v 17.00), Poruba - Jihlava, Litoměřice - Kolín, Slavia - Benátky, Přerov - Kadaň, Sokolov - Havířov, Prostějov - Ústí, Třebíč - Frýdek-Místek.