Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

První liga začíná, Vrchlabí doma v sobotu přivítá Benátky

10. 9. 2021

page.Name
A je to tady! Po dlouhých týdnech tréninkové dřiny a přípravných zápasů začíná naostro hokejová sezóna. Po pátečním startu extraligy se v sobotu rozjede také druhá nejvyšší domácí soutěž - Chance liga. Jedním z týmů, který se chce probojovat do vyřazovacích bojů, je i Stadion Vrchlabí.

Loni skončil coby prvoligový nováček po základní části na výborném čtvrtém místě a postoupil přímo do čtvrtfinále. V něm sice vypadl 2:4 na zápasy s ambiciózním Vsetínem, ale i přesto klub považuje sezónu za úspěšnou. Do té letošní vstupuje s podobnými ambicemi.

“Věříme, že tým na to má, a že je poskládaný správně. Konkrétní cíl jsme si stanovili do desátého místa, ale šesté místo bereme radši,“ přiznal trenér týmu Petr Hlaváč ve videopodcastu Vrchlabinek.

Předpokladem pro úspěch by měla být celá řada opor či zkušených hráčů ve vrchlabském týmu. Například brankářská jednička Jakub Soukup, obránci Tomáš Linhart, David Kajínek a Karel Nedbal. „Do útoku přišel Tomáš Kaut, to by měla být největší posila. Od Patrika Urbana s Pavlem Mrňou očekáváme, že posunou laťku výš. Také Ondra Matýs loni hrál výborně, měl by se stá dvacetigólovým střelcem,“ naznačil trenér Hlaváč.

Vrchlabí chce rozložit údernou sílu na celé mužstvo, spoléhat se bude na všechny čtyři útoky. Hrát chce podobným stylem jako pod úspěšným trenérem Václavem Baďoučkem, který v létě odešel koučovat extraligovou Plzeň.

„Proč něco zásadně měnit u týmu, který loni skončil čtvrtý a zůstal z osmdesáti procent pohromadě. Chceme ale hrát trochu agresivněji a útočněji,“ přiznal kouč.

V přípravě vrchlabský celek vyhrál sedm duelů z jedenácti. V sedmnáctičlenné lize ale bude situace mnohem náročnější. Na konci sezóny totiž čtyři tým y sestoupí přímo, pátý musí do baráže. Přímo do čtvrtfinále postoupí prvních šest týmů, další čtyři se zahrají předkolo. „Soutěž bude vyrovnaná, snad každý tým má o co hrát, nikdo nenechá bod lacino,“ dodal vrchlabský trenér Petr Hlaváč.

Sobotní prvoligový duel s Benátkami nad Jizerou začíná na vrchlabském zimním stadionu v 17 hodin.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Anton Martinec