Svátek má

Vrchlabí prohrálo šlágr s Jihlavou v nájezdech

25. 9. 2021

Vrchlabí prohrálo šlágr s Jihlavou v nájezdech 12 snímků
Hokejisté prohráli sobotní šlágr Chance ligy. Na vlastním ledě sice výrazně přestříleli jihlavskou Duklu, ale skórovat dokázali pouze jednou, stejně jako protivník. Duel rozhodly samostatné nájezdy. Za domácí se trefil jen David Chalupa, zatímco za hosty skórovali Čachotský a Harkabus.

V dramatickém duelu dominovali gólmani. Zejména jihlavský Žukov dokázal pokrýt padesátku střel. Kapituloval pouze v 17. minutě, kdy vrchlabský útočník Machač nekompromisně zakončil rychlý protiútok. Dukla dokázala vyrovnat v 19. minutě. Kauppila při přesilovce našel přesnou přihrávkou na levém kruhu Harbakuse a ten střelou o tyč překonal gólmana Soukupa.

I když se útočníci na obou stranách dostávali do šancí, vstřelit gól nedokázali. A to nia v pětiminutovém prodloužení. Zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich se za domácí trefil jediný z pětice střelců - David Chalupa. Naopak u hostí uspěli dva forvardi. Jihlava si tak odvezla dva body. Vrchlabí získalo pouze bod, v aktuální tabulce se drží na čtvrté příčce.

HC Stadion Vrchlabí - HC Dukla Jihlava 1:2 po nájezdech

Branky a nahrávky: 17. Machač (Kynčl, M. Voženílek) - 19. T. Harkabus (Kauppila, Čachotský), rozhodující nájezd T. Harkabus.
Rozhodčí: Jaroš, Svoboda - Roischel, Zídek.
Vyloučení: 5:9. Využití. 0:1.
Střely na branku: 52:31.
Diváci: 652. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 0:0.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup - Linhart, T. Jelínek, Vála, Oliva, M. Voženílek, Nedbal - Chalupa, Urban, Heřman - Matýs, T. Kaut, Mrňa - T. Zeman, Chrtek, Pochobradský - L. Kučera, Machač, Kynčl. Trenér: Hlaváč.
HC Dukla Jihlava: Žukov - Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, A. Dvořák - T. Harkabus, Fronk, Illéš - Čachotský, Lichanec, T. Havránek - Helt, M. Zadražil, Cachnín - F. Seman, Juda, Vítězslav Brož. Trenér: Ujčík.

Další známé výsledky 5. kola Chance ligy:

Přerov - Vsetín 4:3 po nájezdech, Třebíč - Kolín 4:1, Ústí - Havířov 4:3, Litoměřice - Kadaň 5:2, Sokolov - Benátky 4:1, Slavia - Šumperk 5:4, Prostějov  Frýdek-Místek 4:5.

Přístě (ve středu 29. září) se hraje:
Vsetín - Vrchlabí, Benátky nad Jizerou - Prostějov, Jihlava - Litoměřice, Frýdek-Místek - Ústí nad Labem, Kolín - Sokolov, Šumperk - Třebíč, Kadaň - Slavia, Poruba - Přerov.