Svátek má

Vrchlabí začalo ligu vítězně, porazilo doma Benátky

11. 9. 2021

Vrchlabí začalo ligu vítězně, porazilo doma Benátky 38 snímků
Nula na kontě brankáře, dva vstřelené góly a tři získané body. Skvěle vstoupili vrchlabští hokejisté do nového ročníku Chance ligy. Duel s Benátkami nad Jizerou rozhodli už v první třetině Pavel Mrňa a Tomáš Zeman.

První gól padl už v 5. minutě. Matýsovu ránu vyrazil gólman Benátek k zadnímu matinelu, vrchlabský útočník si pro puk dojel a poslal ho rychle před bránu. Osamocený Mrňa kotouč poslal po ledě k tyči - 1:0.

Za necelých pět minut domácí ve dvou rychle zavezli puk do útočného pásma, Oliva z levé strany nahrál před branku Zemanovi a ten bleskově prostřelil Žajdlíka - 2:0. Další gólovky měli ještě v první třetině Urban a Chalupa, ale oba mířili jen do brankáře. "Z naší strany bylo prvních deset minut perfektních. Škoda, že jsme nepřidali třetí gól, bylo by to do konce zápasu klidnější. Zbylých padesát minut byl více méně boj," uznal po zápase vrchlabský trenér Petr Hlaváč.

Vrchlabští byli i po zbytek zápasu o něco lepším týmem. V útoku i v obraně. Defenzívu navíc před zápasem narychlo vyztužil Jan Zdráhal z extraligových Pardubic. Skvělý výkon podal také brankář Soukup. Vychytal postupně tutovky Jiruše, Šíra a Klapku. Zlikvidoval také trestné střílení Duška. "Jsme rádi, že vychytal čisté konto. Od takového výkonu se chceme odrazit dál, ze zodpovědné obrany a zlepšit trošku přesilovky," hodnotil Hlaváč.

HC STADION VRCHLABÍ - HC BENÁTKY NAD JIZEROU 2:0
Fakta - branky a nahrávky: 5. Mrňa (Matýs, T. Kaut), 9. T. Zeman (D. Chalupa, Oliva). Rozhodčí: Pilný, Jaroš - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Třetiny: 2:0, 0:0, 0:0. Diváků: 478.
Sestavy - Vrchlabí: Soukup - Linhart, Jelínek, Kajínek, Zdráhal, Voženílek, Nedbal, Oliva - Heřman, Urban, Pochobradský - Matýs, Kaut, Mrňa - Chalupa, Chrtek, Zeman - Kynčl, Machač, F. Moník. Trenér: Hlaváč.
Benátky nad Jizerou: Žajdlík - Šedivý, Kolmann, Aubrecht, Štibingr, Kunst, Bukač, Žůrek - Šír, Dušek, Klapka - Jiruš, Jansa, Pabiška - Wiencek, Čederle, Dlouhý - Vomáčka, Čermák, Křepelka. Trenéři: Jiruš.

Další výsledky 1. kola Chance ligy:
Přerov - Kolín 4:0, Slavia - Havířov 10:4, Třebíč - Ústí nad Labem 5:2, Sokolov - Prostějov 0:5, Poruba - Šumperk 2:3 po nájezdech, Litoměřice - Frýdek-Místek 4:3 po prodloužení. Duel Vsetín - Kadaň se neodehrál.