Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Vrchlabí přenechalo 1. ligu Pardubicím. Je to nejlepší řešení, uvedl Dědek

8. 6. 2022

page.Name
Hokejové Vrchlabí nebude hrát v příští sezóně první ligu. Po dvou letech se vrátí do druhé ligy. Licenci na Chance ligu totiž přenechalo Pardubicím. Informaci dnes potvrdili zástupci obou hokejových klubů.

O nejisté budoucnosti první ligy ve Vrchlabí se spekulovalo od konce května. Dvůr Králové nad Labem ukončil působení ve druhé lize a licenci prodal Pardubicím. Majitel ambiciózního extraligového klubu Petr Dědek sice tvrdil, že spolupráci s 90 kilometrům vzdáleným Vrchlabím to neohrozí, zároveň ale naznačil, že chce mít farmářský tým blíž. Dohodl se v 15 kilometrů vzdálené Chrudimi, kde se měla hrát druhá liga.

Po několika dnech je ale vše jinak. Vrchlabí a Chrudim si svá místa vymění. „Dynamo Pardubice získalo od Vrchlabí práva na první ligu, kterou bude hrát v Chrudimi. Vrchlabí bude hrát druhou ligu. Dlouhodobě je to pro oba kluby nejlepší řešení,“ oznámil Petr Dědek na Twitteru.

Výměnu potvrdil i sportovní manažer vrchlabského hokeje Jiří Jakubec. „Pro HC Stadion Vrchlabí byly dva roky ve vyšší soutěži obrovskou zkušeností. Spolupráci jsme vnímali velice pozitivně. Silný extraligový partner byl pro takové fungování nezbytný a to jsme si i po celou dobu dobře uvědomovali. Aktuálně tedy takového partnera nemáme a budeme hrát druhou ligu,“ uvedl na webových stránkách klubu.

DVĚ SEZÓNY VRCHLABÍ V I. LIZE
* Předloni skončil Stadion v základní části čtvrtý. Postoupil přímo do čtvrtfinále. Se Vsetínem prohrál 2:4 a zápasy.
* Loni skončil Stadion až na jedenácté příčce a sezóna pro něj skončila už po základní části. Do play-off nepostoupil.

Přestože je to posun o soutěž níž, klub nechce nic podcenit. „Okamžitě a intenzivně se začínáme připravovat na druhou ligu. Povedeme jednání se všemi partnery a kmenovými hráči a věříme, že v našem týmu bude působit velké množství vrchlabských odchovanců, z nichž někteří jsou obohaceni o prvoligové zkušenosti,“ zdůraznil Jakubec.

Do Chrudimi se vrátí první liga po dvanácti letech. Sportovním manažerem týmu bude pardubická legenda a kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek. „Z dlouhodobého hlediska je to nejlepší řešení pro oba kluby. První ligu budeme mít pár kilometrů od Pardubic, ve Vrchlabí dostanou ve druhé lize prostor odchovanci,“ dodal majitel Dynama Petr Dědek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Anton Martinec