Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Petr Děděk: Vyjádření vrchlabského klubu je nešťastné, smlouva stále platí

30. 5. 2022

page.Name
AKTUALIZOVÁNO/ Na zprávu o tom, že je vážně ohroženo další trvání 1. hokejové Chance ligy ve Vrchlabí kvůli záměru vypovědět smlouvu o spolupráci ze strany HC Dynamo Pardubice, reagoval pro web Vrchlabinky.cz majoritní vlastník pardubického klubu Petr Dědek. Podle jeho vyjádření smlouva o spolupráci Pardubic s klubem HC Stadion Vrchlabí stále platí. Svou nabídku výměny licencí na 1. a 2. ligu mezi Vrchlabím a Dvorem Králové nad Labem ale potvrdil.

„Chtěl bych prohlásit, že takto formulované vyjádření na klubovém webu Vrchlabí považuji za nešťastné. Smlouvu o spolupráci jsme nevypověděli a ta stále platí. Ročně investujeme do vrchlabského týmu 10 až 11 milionů korun,“ uvedl Petr Dědek.

Web hcvrchlabi.cz dnes uvedl, že Pardubice mají zájem o výměnu práv pro účast v Chance lize pro Dvůr Králové nad Labem za práva pro druhou ligu, která by od Dvora Králové nad Labem získalo právě Vrchlabí. Sportovní manažer vrchlabského klubu Jiří Jakubec to ve svém prohlášení označil za „nečekanou ránu“ a doplnil, že bez silného extraligového partnera Vrchlabí není schopno sestavit konkurenceschopné mužstvo pro Chance ligu.

Vše stojí a padá s financemi, které prý byly zátěží i v minulé sezóně. Podle vyjádření Petra Dědka totiž i ze samotného vrchlabského klubu zaznívaly opakované hlasy, že 1. Chance liga je nad jeho možnosti. „Pan Cerman si stěžoval, jak je to drahé a že chce raději hrát 2. ligu. Nicméně, že to ještě jeden rok zkusí. Já ale nic nezkouším. Objektivně vzato, do Dvora Králové nad Labem to máme blíž a ani kýžený efekt spolupráce mezi Vrchlabím a Pardubicemi se nedostavil,“ vyjmenoval Dědek své důvody pro případnou výměnu licencí. „To však neznamená, že končím s podporou Vrchlabí. Opakuji: máme podepsanou smlouvu o spolupráci a ta běží. Hokej ve Vrchlabí podporuji 20 let. Ale byl jsem opravdu rozezlen, když jsem jim seriózně něco nabídl a pak se v médiích dočtu, že chci ukončit spolupráci. Více k tomu teď říkat nebudu, protože se domnívám, že je potřeba jednat a je lepší si to vyříkat. Snad k tomu brzy bude vhodná příležitost,“ uzavřel Petr Dědek.

Na prohlášení Petra Dědka reagoval i sportovní manažer HC Stadion Vrchlabí Jiří Jakubec. "Za náš klub mohu pouze potvrdit, že jsme až dosud počítali s Chance ligou, jak je uvedeno v našem prohlášení. Pohled na naši spolupráci se změnil v Pardubicích. Rozhodně jsme připraveni dále jednat a nechceme tuto záležitost více ventilovat. Další informace poskytneme později, až bude jasné, jakým směrem se bude dále dále ubírat vrchlabský hokej," uvedl pro Vrchlabinky.cz Jiří Jakubec.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Jiří V. Novotný