Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

FOTO: Zimní stadion opět hostil tradiční akci Pojď hrát hokej

31. 1. 2022

FOTO: Zimní stadion opět hostil tradiční akci Pojď hrát hokej 22 snímků
V neděli 30. ledna se na vrchlabském zimním stadionu opět uskutečnila akce Pojď hrát hokej, která byla určena pro děti ve věku od 4 do 8 let. Akce, kterou zajišťuje Český svaz ledního hokeje a po celé České republice se koná pod oficiálním názvem Týden hokeje, se zúčastnilo 37 dětí.

Děti mají díky těmto akcím možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší.

Během nedělního dopoledne se děti zaregistrovaly, obdržely drobné dárky a vypůjčily si dresy, speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink pod vedením trenérů všech kategorií HC Stadion Vrchlabí. Mimo to byl s dětmi na ledě také kapitán A-týmu Tomáš Linhart a maskot projektu Pojď hrát hokej - lev Puk. Během celého dopoledne probíhala na ledě také ukázka minihokeje.

"Jsem rád, že i v této nelehké době si na náš stadion našlo cestu tolik dětí a rodičů. Myslím, že si to všichni účastníci této skvělé akce moc užili a odcházeli z našeho stadionu s dobrým pocitem. Věřím, že jsme pro hokej nadchnuli hodně dětí, kteří se v blízké budoucnosti stanou hokejisty nebo hokejistkami našeho klubu. Dnešní náborové akce se zúčastnilo celkem 37 dětiček, které si mohli vyzkoušet, jaké to je být hokejistou. Chtěl bych tímto ještě jednou poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci Pojď hrát hokej a také Tomáši Linhartovi, který si našel v neděli dopoledne čas a jako jedna z legend českého hokeje rozdával radost," uvedl pro klubový web trenér vrchlabského A-týmu Tomáš Jirků.

Jiří Štefek
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Anton Martinec