Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

FOTO: Akce Pojď hrát hokej přilákala do vrchlabské haly čtyři desítky dětí

28. 11. 2022

FOTO: Akce Pojď hrát hokej přilákala do vrchlabské haly čtyři desítky dětí 11 snímků
Poslední listopadovou neděli se na vrchlabském zimním stadionu opět uskutečnila akce Pojď hrát hokej, kterou zajišťuje Český svaz ledního hokeje. Akce se tentokrát zúčastnilo 38 dětí ve věku od 4 do 8 let.

Děti mají díky těmto akcím možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou a rodiče naopak mohou získat informace o tom, co vše tento sport obnáší.

Během nedělní akce se děti zaregistrovaly, obdržely dárek v podobě hokejové láhve a vypůjčily si dresy, speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink pod vedením trenérů všech kategorií našeho klubu. Během celého dopoledne probíhala na ledě také ukázka minihokeje.

Akci organizačně zajišťovali hráči a členové realizačního týmu HC Stadion Vrchlabí. Trenér hokejového Áčka Tomáš Jirků byl s výsledkem akce spokojen. "Další náborová akce Pojď hrát hokej se nám opět povedla. Poprvé v historii tato akce proběhla v listopadu, byli jsme tedy zvědaví, kolik dorazí dětí. Jsem moc rád, že k nám na stadion našlo cestu celkem 38 dětí, které se vyzkoušely, jaké to je být hokejistou. Pevně věřím, že několik dnešních účastníků dorazí i k nám do naší hokejové přípravky," uvedl Jirků pro klubový web.

Jiří Štefek, HC Stadion Vrchlabí
jiri@vrchlabinky.cz
Foto: Zdeněk Horák